Szpital dziecięcy

cykl paradokumentalny
Wtorek
21:00

Szpital dziecięcy

Akcja serialu toczy się na oddziale dziecięcym szpitala. Troje lekarzy wraz z grupą pielęgniarek zmagają się nie tylko z chorobami swoich pacjentów, ale także z ich osobowościami, z nie zawsze rozsądnymi rodzicami oraz z bezmyślnością i niewiedzą, które mogą prowadzić do tragedii.

 

Każdy odcinek to jedna historia pacjenta i wątki dotyczące stałych bohaterów. Akcja toczy się na oddziale i w izbie przyjęć oraz w miejscach, które kryją przyczyny chorób pacjentów oddziału. Lekarze muszą reagować błyskawicznie, gdyż życie ich pacjentów często jest zagrożone. Serial zapewni widzom sensacyjną rozrywkę, w którą wplecione jest poradnictwo medyczne, a także charyzmatyczne główne postaci, z którymi widzowie się zaprzyjaźnią...

 

 

W jednej z głównych ról w "Szpitalu Dziecięcym" występuje Natasza  Leśniak. Wciela się ona w postać 29-letniej, ambitnej doktor Olgi Wieczorek, która z oddaniem i wnikliwością leczy pacjentów Szpitala Dziecięcego. Choć jest bardzo dobrym lekarzem, jej uroda i młody wiek sprawiają, że wciąż jeszcze musi udowadniać, że zna się na swoim fachu.

 

 

 

Doktor Paweł Wiślicki (w tej roli Martin Budny) studiował medycynę w Polsce i Montrealu; w Kanadzie zdobył też cenne doświadczenie zawodowe. Po latach wraca do Polski, by leczyć pacjentów Szpitala Dziecięcego. Dzięki niezwykłej intuicji medycznej i szybkim diagnozom niejednokrotnie ratuje życie małym pacjentom. Jego niezwykła uprzejmość i urok osobisty od razu zjednują mu sympatię pracowników szpitala - ale bywają też mylnie postrzegane jako zaloty.

Przystojny pan doktor ma jednak swoją tajemnicę, którą zostawił w Kanadzie. Czy odbije się ona na jego pracy w Polsce?

 

 

 

Kolejnym lekarzem, pod którego opiekę trafiają młodzi pacjenci Szpitala Dziecięcego, jest zachowawcza i niezależna doktor Marta Cisek (grana przez Monikę Piwek). Pochodzi z lekarskiej rodziny – medycynę ma więc we krwi. Jest pewna siebie i bardzo zaangażowania w swoją pracę. Ma dużą wiedzę medyczną i biegłość w sztuce lekarskiej. Mniej sukcesów odnosi w życiu prywatnym.

Jest w trakcie rozwodu z mężem Tomaszem, również lekarzem. Ich drogi nieoczekiwanie mogą się jeszcze zejść.

 

 

 

Oddziałem pediatrycznym Szpitala Dziecięcego kieruje profesor Wanda Dybicka (w tej roli Halina Chmielarz). Jako ordynator bywa surowa w stosunku do swoich podwładnych, ma jednak wielkie serce dla pacjentów. Jest rzeczowa i wzbudza szacunek pracowników szpitala. Ceni swój zespół i wierzy w jego kompetencje.

 

 

Ewelina Leśniewska (w tej roli Sonia Jachymiak) to sumienna, zaangażowana i pełna wdzięku pielęgniarka oddziału pediatrycznego. Dzięki swojej energii, bystrości i poczuciu humoru lubiana przez pacjentów. Ma dobry kontakt z personelem szpitala, ale nie brakuje jej charakteru. Wie, czego chce, i nie boi się o to zawalczyć.

Chciałaby też dobrze wyjść za mąż... Czy w Szpitalu znajdzie odpowiedniego kandydata?

 

 

 

Zofia Czekałowska (grana przez Ewę Lorską) to pielęgniarka z wyboru. Wydaje się twarda i nieustępliwa, ale za tą maską kryje się osoba  wrażliwa, przeżywająca każde dziecięce nieszczęście. Bardzo zyskuje przy bliższym poznaniu.

 

Oglądaj "Szpital dziecięcy" w IPLA.TV

KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0Dodaj nowy wątek
OGLĄDAJ

POLSAT Cafe

UPC

115, 500

Multimedia Polska

517

Vectra

706

TOYA

201

Cyfrowy Polsat

10,96

NC+

134

Netia

Uzależnione od pakietu.

Promax

91