2018-05-15

Paweł Deląg: Mam coraz więcej do powiedzenia

0

Aktor był gościem Hanny Lis w programie „Między słowami” na antenie Polsat Cafe. Paweł Deląg zdradził, jak zapracował na sukces w kinie rosyjskim, czym kieruje się w życiu oraz jakie ma plany na przyszłość. Co go krępuje? Z czego jest dumny? Jak ocenia rynek filmowy w Polsce?

- Dlaczego Rosja? - zapytała Hanna Lis, odnosząc się do dużej popularności Pawła Deląga na rynku filmowym naszych wschodnich sąsiadów. - Kiedyś zadzwonił producent filmowy zza Buga i zaproponował mi rolę Niemca w produkcji wojennej. Ten czteroodcinkowy serial okazał się hitem. Dzięki niemu z kopyta wszedłem do następnej produkcji - powiedział aktor, którego widzowie Polsatu znają choćby z roli Wiktora Jeleńskiego w „Przyjaciółkach”.

Zagraniczną karierę ułatwiła Pawłowi Delągowi znajomość języka rosyjskiego. - Znam go bardzo dobrze, a daje on zupełnie inną dynamikę i środek wyrazu artystycznego. Jest w nim duża bezpośredniość - stwierdził artysta. Rosyjskie doświadczenia to zresztą niejedyna zagraniczna aktywność aktora. Przez wiele lat był także obecny na rynku francuskim. Obecnie gra więcej w Polsce, ale bierze też udział w produkcjach z Czech i Słowacji.

Jaka jest rosyjska dusza? - Przede wszystkim rdzenni mieszkańcy kraju myślą, że są dobrym narodem, że jest w nich dobroć. Często zapominają, że bywali katami i oprawcami. Przecież Rosja jest zbudowana na ekspansji. Z drugiej strony w tym narodzie jest ciepło i serdeczność. To absurdalna figura pełna sprzeczności - powiedział Paweł Deląg. Dodał także, że Moskwa potrafi uwieść. - Rosjanie mają poczucie własnej wartości. W Polsce wciąż coś musimy udowadniać - akcentował.

Hanna Lis zapytała go również o powodzenie u kobiet. - Czy wyszedłeś już z szufladki amanta? - To nie jest możliwe. U nas się szufladkuje w szybkim tempie. Zwykle aktorzy grają potem bardzo podobne role - zauważył. - Pragnę być coraz mądrzejszy, a przy okazji mam coraz więcej do powiedzenia - dodał aktor, który poza grą w filmach zdecydował się także na reżyserię i produkcję. - Trzeba zasuwać i być konsekwentnym - zdradził swoją receptę na sukces.

O czym jeszcze marzy Paweł Deląg? Jak sprawdza się w roli ojca? I jaką rolę odgrywają w jego życiu kobiety oraz uczucia? - Ważne, czy kogoś kochamy. Wówczas się układa - zauważył twórca w programie „Między słowami”.

„Między słowami” w niedzielę o godz. 15:30 w POLSAT CAFE.

Zobacz także:
Kayah: Odrobiłam liczne bolesne lekcje i jestem wyrozumiała
Sławomir: Dobrze wychodzę na słuchaniu żony
Andrzej Chyra: Moją największą siłę stanowią wyzwania
Katarzyna Nosowska uczy dystansu do siebie
Piotr Stramowski: Chcę zagrać Batmana!
Małgorzata Szumowska: Nagrody są dla mnie ważne
Doda w „Między słowami”: Jest we mnie trochę z kujona
Patrycja Markowska: Warto walczyć póki starczy siły

Komentarze
© Polsat Cafe 2019