2019-04-15

Agnieszka Radwańska: Nie umiałam odpoczywać

0

Słynna polska tenisistka w programie „Demakijaż” szczerze o swoim życiu. Jak wyglądały jej sportowe początki i dlaczego postanowiła zrezygnować z kariery na korcie? W jaki sposób tenis wpłynął na jej relacje z mężczyznami? Jaką rolę w jej życiu zawodowym odegrała rodzina, a jaka rolę odegrali przyjaciele? I dlaczego zdecydowała się na udział w programie „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”?

- Świat kojarzy kilka współczesnych polskich nazwisk, jednym z nich jest Radwańska. Jak się z tym czujesz? - zapytał Krzysztof Ibisz, gospodarz programu „Demakijaż”. - Bardzo dobrze, grałam w różnych zakątkach świata - odpowiedziała tenisistka. Czy ludzie w innych krajach widzą w niej sportową celebrytkę? Sportsmenka opowiedziała o swoich doświadczeniach z zagranicznymi fanami, jak choćby z tymi z Japonii.

Agnieszka urodziła się w Krakowie, a sport był dla niej naturalną koleją rzeczy. Dziadek był hokeistą, a ojciec łyżwiarzem i tenisistą. Jako 10-latka odnosiła sukcesy nagradzane licznymi pucharami i ze wsparciem taty-trenera pięła się na szczyt. Kiedy kończyła podstawówkę, o jej sukcesach sportowych już pisały gazety. Łącznie ma na koncie 20 zwycięstw w prestiżowych turniejach. W 2012 roku została finalistką Wimbledonu. Dwukrotnie była wiceliderką światowego rankingu. Zejście z kortu otworzyło kolejny rozdział jej życia, w którym towarzyszy jej mąż - Dawid Celt, oczywiście tenisista. Nie kryje słabości do butów i torebek, ale najwyżej ceni sobie zdrowie. Żyje zgodnie z zasadą, że lepiej być zakochanym na rowerze, niż zrozpaczonym w mercedesie.

Czy Agnieszka Radwańska była kochliwa od najmłodszych lat? - Nie byłam z tych dziewczyn, które mają swoją miłość w szkole. Wolałam iść na boisko i pobiegać - opowiadała Krzysztofowi Ibiszowi. Jakie błędy popełniała w czasie intensywnego życia zawodowego? - Nie potrafiłam odpoczywać, nie było miejsca na pełną regenerację - wyznała Agnieszka Radwańska. - Dopiero teraz to umiem - dodała. Na antenie Polsat Cafe finalistka Wimbledonu mówiła też otwarcie, co denerwuje ją w jej partnerze. W jaki sposób udaje im się dojść do porozumienia? Czy zdobywczyni sportowych trofeów jest bałaganiarą?

- Mam wielu przyjaciół, ale raz się zawiodłam na jednej z dziewczyn. Była naszą tak zwaną trzecią siostrą, która nas latami fizycznie okradała: wynosiła ręczniki, bieliznę, sprzęt, płyty, torebki - żaliła się Agnieszka Radwańska. - To się w głowie nie mieści! - obruszył się zaskoczony prezenter.

Agnieszka Radwańska opowiedziała też o tym, jak znalazła wspólny język z jedną z kobiet, z którą występowały jako uczestniczki programu „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. Kogo szczególnie polubiła podczas udziału w popularnym tanecznym show? Z jakiego powodu zdecydowała się na uczestnictwo w tym programie?

Na antenie „Polsat Cafe” Agnieszka Radwańska opowiedziała także o kulisach rezygnacji z zawodowej kariery sportowej. Co sprawiło, że odeszła od tenisa? W jaki sposób organizuje sobie czas poza zawodowym sportem? Jakie ma plany na przyszłość?

Oglądaj w IPLA.TV: „Demakijaż”

Demakijaż w niedzielę o godz. 15:00 w POLSAT CAFE.

Zobacz także:
Agata Buzek: Angażuję się. Mam to po rodzicach
Aleksandra Popławska: Byłam pod opieką Niebieskiej Linii
Edyta Górniak: Wchodzę w związki na sto procent
Urszula Dudziak: Seks jest też dla ludzi w starszym wieku
Tamara Gonzalez Perea: Zawsze byłam dociekliwa

Komentarze
© Polsat Cafe 2019