2019-10-27

Jolanta Kwaśniewska: Ludzie otwierają przede mną serca

0

Pierwsza Dama RP była gościem Krzysztofa Ibisza w programie „Demakijaż”. Zanim Jolanta Kwaśniewska została prezydentową, była rekinem biznesu. Handlowała sztuczną biżuterią, a później prowadziła agencję nieruchomości. Pełniąc eksponowaną funkcję u boku Aleksandra Kwaśniewskiego, stała się wizytówką Polski na świecie i aniołem dobroczynności w kraju. Jak poznała swojego męża?

Jolanta Kwaśniewska, choć wychowywała się z siostrami, to w dzieciństwie najbardziej lubiła zabawy z chłopcami. Nosiła spodnie na szelkach i krótkie włosy ścięte na poleczkę. Dlatego też w domu wołali na nią „Włodek”. Tata jako były wojskowy wychowywał córki twardą ręką. O ciepłą, rodzinną atmosferę w domu dbała mama, która dla równowagi posłała dziewczynki na lekcje baletu i chór.

Mała Jola od początku była przewodniczącą klasy, a później szkoły. W harcerstwie zaś przyboczną druhów drużynowych Jacka i Jarka Kurskich. - Jestem typem społecznika i zawsze wydawało mi się, że ja muszę coś dawać z siebie. Jeśli tyle mam energii, że ona aż we mnie kipi, to musi gdzieś znaleźć ujście - oświadcza z dumą.

W liceum działaczka zaprzyjaźniła się z Krzysztofem Kolbergerem i o mały włos nie została... aktorką! Ostatecznie wybrała jednak prawo, gdzie poznała starszego o rok Aleksandra Kwaśniewskiego, przyszłego prezydenta Polski. - Poznaliśmy się, kiedy mąż był już na ostatnim roku studiów. Ja byłam wtedy na trzecim roku prawa i administracji. Spotkaliśmy się na zebraniu Rady Uczelnianej. Olek spotkał się z moim kolegami i powiedział do nich, że się ze mną ożeni - wspomina pierwsza dama.

Choć Polska chętnie wybrałaby ją na prezydenta, to ta stroni od polityki. Woli działać dla ludzi i wśród nich. Jako jedna z pierwszych kobiet w naszym kraju zauważyła problem ludzi starszych. Przede wszystkim to, że są niewidzialni na ulicach. Sama również się z nimi utożsamia. - My jako seniorzy możemy wszystko! Mamy mnóstwo czasu. Ja teraz już nie muszę, ja chcę! - stwierdza.

Jak zmieniło się jej życie, kiedy mąż został prezydentem? Bez czego nie wyobraża sobie życia? O tym i nie tylko Jolanta Kwaśniewska opowiedziała w szczerej rozmowie z Krzysztofem Ibiszem na antenie Polsat Cafe.

Demakijaż” w niedzielę o godz. 15:00 w POLSAT CAFE.

Zobacz także:
Maria Dębska: Dziękuję mamie, że nie zrezygnowała dla mnie z marzeń
Małgorzata Pieczyńska i jej przepis na wieczną młodość
Sławomir i Kajra: Miłość jest naszym największym sukcesem
Monika Miller: Wyglądam jak chcę, bo mam do tego prawo
Weronika Rosati: Przemoc domowa jest przestępstwem
Joanna Jędrzejczyk: Wolontariat jest moim stylem życia
Agata Kulesza: Pokazanie słabości jest największą siłą

Komentarze
© Polsat Cafe 2020