2020-10-11

Piotr Gąsowski: Wzrusza mnie, kiedy w synu widzę siebie

0

Gośćmi w programie „Demakijaż” byli kolejni przedstawiciele aktorskiej rodziny. Jakub dopiero wkracza na ścieżkę aktorską, Piotr ma utarte szlaki i ogromne doświadczenie. Czy syn chce być taki jak ojciec? Jak panowie dogadują się w życiu codziennym? Czy podobnie myślą o swoim zawodzie? Co ich łączy, a co dzieli opowiedzieli w szczerej rozmowie z Krzysztofem Ibiszem na antenie Polsat Cafe.

Oglądaj Demakijaż online na IPLA.TV.

Piotr i Jakub Gąsowscy poznali się dwadzieścia pięć lat temu, kiedy Jakub przyszedł na świat, jako owoc związku Piotra z jedną z najbarwniejszych aktorek, Hanny Śleszyńskiej. Piotr miał już wtedy na koncie pierwsze ważniejsze role m.in. w filmie „Pierścionek z orłem w koronie” reżyserii Andrzeja Wajdy. Niedługo potem rozpoczął, jak się okaże, oszałamiającą karierę konferansjerską.

Jakub, który wydawał się skazany na karierę aktorską. Szlifował najpierw talent, ucząc się gry na fortepianie, a później dojrzewał do zawodowych decyzji, jako telewizyjny reporter. Ostatecznie nie uciekł jednak przeznaczeniu i trafił na aktorską ścieżkę. Dziś obu panów, poza rodzinnymi więzami i prawdziwą „męską sztamą” łączy chęć życia pełną piersią i niezaspokojony głód poznawania świata. Ale Piotr chwali również Jakuba za pokorę w podejściu do pracy, a Jakub ojca za wolność, którą od niego dostał. Są otwarci na przyszłość, ale umieją doceniać przeszłość, bo to ona ich uformowała.

Pierwszym i najważniejszym tematem, jaki na początku rozmowy ze swoimi gośćmi poruszył Krzysztof Ibisz to podobieństwo obu panów, nie tylko fizyczne, ale również osobowościowe i mentalne. - Powiedzcie, w których momentach widzicie, że jesteście do siebie najbardziej podobni i postępujecie dokładnie tak samo? - to pytanie zakłopotało Jakuba, któremu wydawało się, że jest zupełnie inny niż ojciec i że sam wyznacza sobie życiowe ścieżki. Jednak okazało się, że łączy ich więcej niż myśleli i w większości przypadków mają takie samo zdanie. Piotr Gąsowski przyznał, że wzrusza go, gdy widzi siebie w swoim synu.

Jakub urodził się, kiedy Piotr miał trzydzieści jeden lat. Czy aktor był gotowy na tacierzyństwo? W tamtej chwili kariera obojga rodziców, zarówno Hanny, jak i starszego Gąsowskiego prężnie się rozwijała. Siedzący na kanapie Jakub, słysząc, w którym kierunku zmierza rozmowa, powiedział: - A to ciekawe tato. Nic o tym nie wiem... - zachęcał ojca do zwierzeń. Piotr bez zastanowienia przyznał: - To było zaskoczenie! Ale to ciekawe pytanie, bo nie wyobrażam sobie świata bez syna. Czego jeszcze o swoim przyjściu na świat dowiedział się Jakub? Jak wiele znaczy dla ojca? Czy bycie ojcem, to najlepsze, co spotkało w życiu Piotra?

W programie Krzysztof Ibisz poruszył również ciężki temat dla obu gości - rozstanie Piotra i Hanny Śleszyńskiej. Jakub był małym chłopcem, gdy jego rodzice się rozwodzili, miał sześć lat. Jak przeżył ten trudny czas? W jaki sposób Piotr i Hanna starali się chronić, aby nie poczuł się samotny i zaskoczony nową sytuacją? - O tym, że mama z tatą nie są razem, dowiedziałem się po roku - zdradził Jakub. Ale to nie jest jedyny zaskakujący fakt, jakim podzielił się początkujący aktor.

Relacja ojciec-syn czasem bywa trudna, ale na pewno jest ciekawa i wielobarwna. Jak Piotr i Jakub Gąsowscy dogadują się na co dzień? Kto częściej ogląda się za kobietami? Kto trudniej znosi porażkę, a kto szybciej się obraża? Aktorzy opowiedzieli w specjalnym rodzinnym quizie i szczerej rozmowie z Krzysztofem Ibiszem.

Demakijaż” w niedzielę o godz. 15:00 w Telewizji POLSAT CAFE.

Komentarze
© Polsat Cafe 2021