2021-04-29

Kabaret Hrabi: Z nagraniami w sieci ruszyliśmy z kopyta!

0

Założyciele popularnej formacji gośćmi Alicji Resich w programie „W bliskim planie”. Joanna Kołaczkowska i Dariusz Kamys od 2002 roku grają i tworzą na scenie w kabarecie Hrabi. Jakie anegdoty i historie mają po siedemnastu latach pracy? Dlaczego z przytupem zaczęli udzielać się i tworzyć w mediach społecznościowych?

Oglądaj W bliskim planie online na IPLA.TV.

Joanna Kołaczkowska została okrzyknięta najśmieszniejszą kobietą w Polsce. Caryca kabaretu, kobieta dynamit. Powalający urok i monstrualny zmysł komiczny, bo na scenie nie ma dla niej granic. Pochodzi z Lublina, mieszka w Warszawie, ale kochają ją widzowie z całego kraju.

Dariusz Kamys tworzy i występuje na scenie od trzydziestu lat i mówi się, że jest legendą i jest doceniany nie tylko przez widzów, ale też przez środowisko artystyczne. Stara się być komikiem, który cały czas próbuje czegoś nowego - nie powiela się, nie powtarza, nie kopiuje innych. Kabaret powstał w 2002 roku i chociaż działają już tyle lat, to nadal znakomicie się dogadują i jak sami mówią, nie przewidują, żeby coś mogło się zmienić i tylko siły zewnętrze mogłyby przerwać ich pracę.

Efektem ich siedemnastoletniego działania jest kilkanaście programów oraz rzesze fanów, z myślą, o których powstała książka „Hrabi. Duszkiem tak”.

- Gdy pandemia zaczęła się w marcu ubiegłego roku zamarliśmy. I już w kwietniu zaczęliśmy główkować, jak znów wrócić do „normalności”. Więc zaczęliśmy nakręcać i wrzucać do sieci, to co robimy! I musimy przyznać, że praca bez publiczności na żywo to dla nas zupełnie coś nowego - zdradza założycielka.

Jak długo zamierzają występować online? Czy znaleźli alternatywę na występy bez widowni? O tym i nie tylko opowiedzieli w osobistej rozmowie z Alicją Resich.

W bliskim planie” w niedzielę o godz. 15:30 w Telewizji POLSAT CAFÉ.

Komentarze