2022-04-21

Ewa Telega i Zofia Domalik: Prawda sama się obroni

0

Znakomite aktorki gośćmi Krzysztofa Ibisza w kolejnym odcinku programu „Demakijaż”. Prowadzącemu opowiadają o wzajemnych relacjach, pierwszych krokach na teatralnych deskach i żelaznej zasadzie, jaką kierują się w życiu. Co czuła Ewa Telega, gdy córka postanowiła zająć się aktorstwem? Czy Zofia Domalik dała się namówić na zdradzenie sekretu, którego jej mam dotąd nie znała?

Oglądaj Demakijaż online na polsatgo.pl.

Jaka matka, taka córka
Ewa Telega studiowała w Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Poznała tam między innymi... Krzysztofa Ibisza. Przez 27 lat występowała na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie. Na koncie ma także wiele ról filmowych. Za tę w filmie „Córy szczęścia” otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki drugoplanowej na 24. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Dokładnie 20 lat później jury tej samej nagrody uhonorowało jej córkę. Zofia Domalik doceniona została w kategorii najlepszy debiut aktorski za rolę w filmie „Wszystko dla mojej matki”.

Skazana na aktorstwo?
Czy córka znakomitej aktorki i reżysera, Andrzeja Domalika, mogła wybrać w życiu inną profesję? Jak sama podkreśla, bardzo szybko zorientowała się, że jej mama jest rozpoznawana i równie szybko także zapałała miłością do aktorstwa, choć - jak się okazało - nie wszystkie jej wspomnienia są zgodne z rzeczywistością. - Ja wielokrotnie podkreślałam i w wywiadach, i w szkole, że spędziłam całe dzieciństwo w Teatrze Dramatycznym. Po czym mama mi po latach powiedziała, że to jest nieprawda, bo zabrali mnie może trzy razy do teatru, jak nie mieli co ze mną zrobić - przyznaje Zofia Domalik.

Rodzinny quiz
W programie Krzysztof Ibisz proponuje swoim gościom tradycyjny quiz. Która ze znakomitych aktorek jest bardziej roztargniona, a która lepiej radzi sobie z utrzymaniem porządku? Która szybciej wybucha gniewem i czy również ona pierwsza przeprasza? I kto jest autorem ich żelaznej życiowej zasady, że prawda zawsze się obroni?

Demakijaż” w niedzielę o godz. 15:00 w Telewizji POLSAT CAFÉ.

Komentarze