2019-04-08

Agata Buzek: Angażuję się. Mam to po rodzicach

0

Znakomita aktorka gościła w programie „Demakijaż” na antenie Polsat Cafe. Czuje się bardziej warszawianką czy Ślązaczką? Jak wyglądała jej pierwsza miłość? Większe znaczenie miała dla niej kariera aktorska czy obecność na wybiegach w Paryżu? Te i wiele innych sekretów powierzyła w trakcie rozmowy Krzysztofowi Ibiszowi.

- Jesteś gwiazdą w najczystszym tego słowa znaczeniu - powiedział Krzysztof Ibisz do siedzącej na kanapie jego programu Agaty Buzek.

Artystka dzieciństwo spędziła w Gliwicach, gdzie kształciła się w szkole baletowej. Od piątego roku życia planowała, że zostanie aktorką. Pomogło jej w tym studio Doroty Pomykały, do którego trabantem woził ją tata - polityk Jerzy Buzek. Wraz z żoną Ludgardą od początku wspierali marzenia córki. Agata do warszawskiej Akademii Teatralnej zdała za pierwszym razem. Na wielkim ekranie zadebiutowała w filmie „Kochaj i rób co chcesz”. I właśnie w zgodzie z tą maksymą zdecydowała się żyć, ruszając w świat. Zaczęła od Włoch, gdzie z powodzeniem rozwijała kunszt aktorski. Szturmem wzięła też paryskie wybiegi mody. A na koniec podbiła serca niemieckich kinomanów i krytyków filmowych. Jej wyraziste aktorstwo zaowocowało także wieloma znakomitymi rolami nad Wisłą. Wyróżniają ją silny charakter i niebywała inteligencja. Z oddaniem walczy o prawa człowieka i zwierząt.

- Skąd się wzięła Twoja miłość do braci mniejszych? - pytał Ibisz. - Kiedy miałam sześć lat, mój kuzyn znalazł psa, który był później z nami dwadzieścia lat. Rodzicie jeździli konno z przyjaciółmi. Zwierzęta cały czas były obecne w moim życiu, a dom uwrażliwił mnie na ich los - stwierdziła aktorka. - Jestem w tym wieku, że doceniam już to, jaki miałam dom. Uważam, że miałam niewyobrażalne szczęście - podkreśliła Agata Buzek. Prowadzącego program interesowało, jak wyglądało życie dziewczynki w domu, w którym oboje rodzice są mocno zaangażowani społecznie. - To wszystko zostało mi przekazane - odparła artystka goszcząca w „Demakijażu”. Co jeszcze powiedziała o swoich relacjach z rodzicami i bliskimi?

- Czuje się Ślązaczką - odparła pytana o tożsamość. - Na Śląsku czuję się u siebie, mimo że więcej mieszkam w Warszawie - dodała. Jak Agata Buzek mówi po śląsku? Czy jej rodzice także potrafią porozumiewać się w tym języku. Czy aktorka jest dobrym ambasadorem regionu?

Na antenie Polsat Cafe Agata Buzek opowiedziała również o swoich doświadczeniach związanych z pracą jako modelka. Prowadzący program dopytywał też o role, które miała okazję grać za granicą. Artystka zdradziła, jakie są różnice w wykonywaniu tego zawodu w różnych krajach. Jakie ma doświadczenia i spostrzeżenia? W jaki sposób odbiera swoją popularność? Co sprawia jej najwięcej satysfakcji?

Oglądaj w IPLA.TV: „Demakijaż”

Demakijaż w niedzielę o godz. 15:00 w POLSAT CAFE.

Zobacz także:
Aleksandra Popławska: Byłam pod opieką Niebieskiej Linii
Edyta Górniak: Wchodzę w związki na sto procent
Urszula Dudziak: Seks jest też dla ludzi w starszym wieku :
Tamara Gonzalez Perea: Zawsze byłam dociekliwa
Agata Kulesza: Wahałam się. Chciałam rzucić aktorstwo

Komentarze
© Polsat Cafe 2019