2022-06-24

Antoni Pawlicki: Mundury nie chcą się ode mnie odkleić

0

Widzowie Polsatu znają go między innymi z roli Aleksandra Wyrzykowskiego w produkcji „Mecenas Porada” i prokuratora Siedleckiego w serialu „W rytmie serca”. O nowych projektach zawodowych, jeździe na traktorze, skrajnym poświęceniu dla roli i pomocy uchodźcom Antoni Pawlicki opowiada Alicji Resich.

Oglądaj W bliskim planie online na polsatgo.pl.

Aktorskie poświęcenie
W programie o Antonim Pawlickim opowiadają jego żona, aktorka Agnieszka Więdłocha, a także znajomi z planu: Katarzyna Zawadzka i Michał Koterski. Ten ostatni mówi o poświęceniu kolegi dla roli generała Jaruzelskiego w filmie „Gierek”. Zdecydował się wtedy ogolić część głowy. - Do dziś jestem pełen szacunku, bo to świadczy o kunszcie aktorskim, o tym czego mnie uczył ojciec: w filmie albo daje się dwieście procent, albo lepiej nie zawracać sobie głowy - podkreśla odtwórca głównej roli. Antoni Pawlicki przez tę decyzję musiał później nosić częściową perukę, tak zwany tupet, aby zakrywać odrastające włosy, między innymi odbierając razem z żoną medal Pro Polonia za pomoc powstańcom warszawskim.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Antoni Pawlicki (@antek_pawlicki)

Działalność społeczna
Aktor jest znany z zaangażowania w wiele projektów społecznych i charytatywnych. Założył przedsiębiorstwo promujące ekologiczną produkcję zdrowej żywności. Dzięki temu miał okazję nauczyć się jeździć na traktorze, co jak przyznaje, było dla niego frajdą. Jest też zaangażowany w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Jak to się stało, że wojna i kryzys uchodźczy dotknęły go osobiście oraz o tym jak przyjął pod swój dach uciekinierów, opowiada w programie.

O projektach zawodowych
Artysta znany z ról historycznych zapowiada, że również jesienią 2022 roku pojawią się kolejne dwa filmy tego typu. - W jednym gram ułana, a w drugim marynarza. Rzeczywiście mundury nie chcą się ode mnie odkleić - mówi. Wspomina też o ciekawej historii produkcji audiobooka, którego tworzył razem z Maciejem Stuhrem.

W bliskim planie” w niedzielę o godz. 15:30 w Telewizji POLSAT CAFÉ.

Komentarze