2022-11-11

Ewa Minge: Zawsze uważałam się za pionierkę i prekursorkę

0

Gościem Alicji Resich jest jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich projektantek i osobowości medialnych. Jej oryginalne i odważne kreacje doceniły między innymi Kelly Rowland, Paris Hilton, LaToya Jackson czy Ivana Trump. O rodzinie, inspiracjach twórczych i powieści jej autorstwa opowiada w programie „W bliskim planie” w niedzielę o godz. 15:30 w Polsat Cafe.

Oglądaj W bliskim planie online na polsatboxgo.pl.

Najbliższa rodzina
Oglądając w programie zdjęcia rodzinne, projektantka opowiada o swoich korzeniach, a także o tym, co ceni u swoich rodziców i co oprócz urody po nich odziedziczyła. - Tatarskie korzenie mam po stronie taty, ale mama ma również wąskie skośne oczy, więc to się zmieszało - wyjaśnia. Z kolei jej synowie, Gaspar i Oskar, jak żartuje, są dowodem na to, że można mieć równocześnie w głowie i mięśniach. - Udali mi się chłopcy - mówi z dumą. Artystka wspomina też o innych bliskich jej osobach, które upamiętniła motylami wytatuowanymi na przedramieniu.

Sztuka sakralna
- Zawsze uważałam się za pionierkę i prekursorkę - mówi Ewa Minge, komentując swój styl, który inspiruje największe domy mody. Oprócz projektowania zajmuje się malarstwem. Jej obrazy są uduchowione, czasem sakralne. Wyjawiła, że ceni sobie opinię znanego krytyka, który powiedział, że jest tak dobra, jak Witkacy, tylko na trzeźwo. Ona sama nie pije alkoholu z powodu choroby. Przy okazji rozmowy o sztuce, wyjaśnia swoje podejście do wiary i kościoła.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Ewa Minge (@eva_minge)

Powieściowy debiut
Projektantka jest autorką książki autobiograficznej, a wydana w 2022 roku „Gra w ludzi” to z koeli jej pierwsza powieść. To oparta na faktach historia uwikłanej w toksyczny związek kobiety, która za namową policji wkracza do świata blichtru, płatnego seksu i grupowych orgii, by wziąć odwet na dawnym ukochanym i uwolnić od tego koszmaru inne kobiety. - Poza trzonem przylepiłam tam inne historie, również z doświadczeń z mojego życia. Dużo w swoim życiu widziałam, części nie chciałam widzieć - wyznaje.

W programie Ewa Minge mówi też o numerologii, gwiazdach, które ubierała i krytyce celebrytów.

W bliskim planie” w niedzielę o godz. 15:30 w Telewizji POLSAT CAFÉ.