2023-03-10

Kulisy filmu „Zadra”. Opowieść o muzycznej produkcji Polsatu

0

Premierowe fragmenty, sylwetki bohaterów oraz wywiady z gwiazdami obrazu, który wszedł na ekrany kin 10 marca 2023 roku. W muzycznej produkcji po raz pierwszy centralną postacią jest raperka, która próbując zrobić karierę, ryzykuje utratę balansu w swoim życiu prywatnym. Więcej o filmie „Zadra” w specjalnym programie w poniedziałek 13 marca o godz. 23:00 w Polsat Cafe.

Wschodząca gwiazda rapu
„Zadra” to film muzyczny o dziewczynie, która chce się wybić w hip-hopowym świecie, zdominowanym przez mężczyzn. Tytułowa bohaterka przed mikrofonem zyskuje niesamowitą energię i charyzmę, dzięki którym potrafi porywać tłumy. W tym środowisku ciężko jednak o miejsce dla takich jak ona. Mimo tego walczy o marzenia, a przede wszystkim o lepsze jutro dla swojej rodziny. Na jej życie znaczący wpływ ma także miłość. „Zadra” to pierwsza polska produkcja o takiej tematyce. Choć nawiązuje do nurtu fabularyzowanych opowieści o scenie rapowej, stworzonego w filmach „Jesteś Bogiem” i „Proceder”, to przedstawia zupełnie nową bohaterkę.

Twórcy filmu
Za reżyserię odpowiada Grzegorz Mołda, którego poprzedni krótki film pt. „Koniec widzenia” był nominowany do Złotej Palmy na festiwalu w Cannes. Scenariusz napisała Monika Powalisz, współautorka między innymi serialu „Belfer”. W tytułowej roli debiutuje na wielkim ekranie Magdalena Wieczorek, a partnerują jej Jakub Gierszał, Magdalena Różczka, Ignacy Liss oraz Margaret. Gwiazda polskiej sceny muzycznej stawia w tej produkcji swoje pierwsze kroki aktorskie. Za muzykę w filmie „Zadra” odpowiada producent 1988 (osiem-osiem), czyli Przemysław Jankowiak, współtwórca kultowego zespołu Syny, znany również ze współpracy z legendą polskiego rapu, Włodim.

Kulisy produkcji
W specjalnym programie widzowie mogą najnowszą filmową produkcję Telewizji Polsat oczami jej twórców. O bohaterach, ich życiowych rozterkach i pragnieniach, a także o akcji filmu opowiadają odtwarzający kluczowe role aktorzy. Ważnym elementem zarówno filmu, jak i programu jest specjalnie stworzona i pasująca idealnie do klimatu muzyka.

„Zadra” od 10 marca w kinach. Kulisy produkcji w specjalnym programie w poniedziałek 13 marca o godz. 23:00 w POLSAT CAFÉ.