2023-03-22

Alicja Resich o „W bliskim planie”: Liczy się opowieść

0

Popularna prezenterka i publicystka. Niekwestionowana ikona polskiego dziennikarstwa. Autorka i gospodyni wielu popularnych pozycji programowych w rozmowie z POLSATCAFE.PL zdradza tajniki swojego warsztatu i kulisy rozmów z gośćmi programu „W bliskim planie”. Nowe odcinki z intrygującymi wywiadami od 9 kwietnia w niedzielę o godz. 15:30 w Polsat Café.

Oglądaj W bliskim planie online na polsatboxgo.pl.

- Niemal zawsze potrafi Pani zaskoczyć rozmówcę swoją wiedzą i pytaniami. Czy również rozmówcy potrafią panią zaskoczyć?
- Bardzo lubię zaskoczenia w rozmowie, dają możliwość stworzenia nowego wątku oraz przejścia na dowcipne reakcje, które mają tę zaletę, że mogę wtedy zapytać o wszystko. Nawet tematy tabu. Sporo pytań przychodzi mi do głowy rano, przed nagraniami albo wręcz tuż przed rozpoczęciem wywiadu, pomagają mi wtedy krótkie wymiany zdań, reakcje gościa.

-Ile czasu zajmuje przygotowanie się Pani i zespołowi do każdej z rozmów?
- Do programu przygotowujemy się z reguły około tygodnia. Bardzo dużo zależy od wypowiedzi na temat naszego bohatera oraz przygotowane materiały, fragmenty programów, premiery filmów, seriali lub książek. Czytam uważnie research i notuję pojawiające się wątki. Tak powstaje scenariusz, drogowskaz dla realizatora i całej ekipy. Z dawnych programów nigdy nie zapomnę nagrania z Halle Berry. Jej agentka podała listę pytań, na które gwiazda nie chce rozmawiać, w czasie rozmowy jednak zaczęłam poruszać te zabronione tematy i okazało się, że Halle chętnie na nie odpowiada. To niezwykle wrażliwa i piękna osoba, nigdy nie zapomnę jej wzruszenia i serdeczności.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Polsat Cafe (@polsatcafeofficial)

- Czy któraś rozmowa była dla pani szczególnym wyzwaniem?
- Nie patrzę na gości pod tym kątem, każdy rozmówca jest takim samym wyzwaniem. Do niektórych jest więcej materiałów do przeprocesowania, ale do wszystkich podchodzę z takim samym szacunkiem dla ich dokonań i wewnętrzną sympatią. Rozmówcy doskonale to czują i bardzo doceniają.

- Czy łatwiejsza jest rozmowa z osobami, które pani zna, czy tymi, które dopiero pani odkrywa?
- Zawsze myślę przede wszystkim o widzu, czego on chciałby się dowiedzieć. Niektórzy być może spotykają moich rozmówców po raz pierwszy. Dlatego pewne pytania trzeba powtórzyć, aby stworzyć ich prawdziwy obraz. Ale muszę przyznać, że nowi rozmówcy, często zaskakują mnie otwartością i chęcią opowiadania. Bardzo miło wspominam spotkanie z Karoliną Gilon, jej entuzjazm, poczucie humoru i szczerość. W nowym cyklu bardzo ciekawą rozmówczynią okazała się Natalia Janoszek. Nasza jedyna gwiazda w Bollywood okazała się bardzo szczera, otwarta no i ma niezwykłą opowieść do przekazania. A tak naprawdę liczy się opowieść.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Polsat Cafe (@polsatcafeofficial)

- Ile tomów liczy pani kolekcja książek z autografami, które często dostaje pani w programie?
- Mam bardzo dużą kolekcję książek autobiograficznych ze wspaniałymi dedykacjami. Mają swoje miejsce na dwóch półkach, które widzę już w drzwiach gabinetu i za każdym razem uświadamiam sobie, jaką wspaniałą mam pracę!

   

Nowe odcinki „W bliskim planie” od 9 kwietnia w niedzielę o godz. 15:30 w Telewizji POLSAT CAFÉ.