2023-11-27

Paulina Chruściel o swojej roli w serialu „Komisarz Mama”

0

Aktorka zaprasza na historie kryminalne przeplatane wątkami obyczajowymi i nutą dobrego humoru. Tytułowa bohaterka to nietypowa policjantka, ale też ciepła i wrażliwa matka czworga dzieci. Jej nietypowe metody pracy oraz prywatne perypetie niejednokrotnie zaskakują i często bawią widzów. Paulina Chruściel opowiada o tym jak stworzyła tę wyjątkową postać. „Komisarz Mama” w sobotę o godz. 12:00 i 13:30 w Polsat Café.

Aktorka o roli
Kobieta prowadząca sprawy kryminalne to w serialach nadal rzadkość, a jednocześnie zupełnie nowe spojrzenie na ten gatunek. Zdaniem Pauliny Chruściel to, w jaki sposób Maria Matejko podchodzi do zagadek kryminalnych, w jaki sposób łączy fakty i tropy, jest absolutnie wyjątkowe. - Łączy pełną empatii obserwację życia i ludzi i umiejętność dostrzegania niewidzialnych dla innych szczegółów – wyjaśnia aktorka. Ale jak dodaje jej bohaterka nie jest ekranowa twardzielką - wdaje się w przyjacielskie pogawędki z podejrzanymi i zagląda ludziom do lodówek i śmietników, nie radzi sobie z internetem, łamie szpilki i nawet swoim podwładnym musi udowadniać, że ma rację.

Atrakcje wcielania się w Marię

Policjantka jest wyjątkową postacią i praca nad rolą dała Paulinie Chruściel możliwość zbudowania jej od podstaw. - Jak rzadko kiedy w pracy nad serialem, mogłam pozwolić sobie na znalezienie charakterystycznego sposobu mówienia, specyficznego uśmiechu, gestów i spojrzeń - ujawnia. Jak przyznaje również pełne humoru perypetie Marii - nie tylko te kryminalne, ale i te dotyczące jej życia, dzieciaków, mężczyzn dały jej wiele czystej, aktorskiej frajdy.

„Komisarz Mama” w sobotę o godz. 12:00 i 13:30 w Telewizji POLSAT CAFÉ.