O programie

Polska edycja show, w którym panny młode szukają idealnych kreacji z odzysku. Program pełen oszałamiających strojów, wzruszających osobistych historii, dramatyzmu i pozytywnych emocji oraz świeże spojrzenie na modowy show o tematyce ślubnej. 

 

W programie „Drugie życie sukni ślubnej. Second Chance Dresses”, polskiej wersji formatu, który z powodzeniem emitowany jest w Wielkiej Brytanii, widzowie podążają za przyszłymi pannami młodymi, poszukującymi idealnych kreacji na ich najważniejszy dzień w życiu. Kluczowe, że nie są to nowe stroje, a takie, które mają już swoją historię. 

 

W każdym odcinku przyszła panna młoda poznaje trzy sprzedające, które prezentują i zachwalają swoje suknie ślubne. Widzowie dowiadują się, o ile niższe są ceny tych używanych i czy można tanio dostać kreację od wielkiego projektanta. Kim są sprzedawczynie oraz czy łatwo rozstać się ze swoją suknią ślubną? Czy stroje po nieudanych związkach lub zerwanych zaręczynach cieszą się popularnością?

 

Suknię z drugiej ręki proponuje uczestniczce również prowadząca Marta Lech-Maciejewska, blogerka, influencerka, twórczyni własnej marki modowej, prywatnie szczęśliwa żona i mama. Niepoprawna romantyczka, od zawsze zainteresowana modą retro. W czasie wolnym przeczesuje second handy i platformy z rzeczami z drugiej ręki w poszukiwaniu perełek. Będąc mamą, baczną uwagę zwraca na ekologię, a tematy zero waste są zawsze bliskie jej sercu.