O programie

Najbardziej prestiżowe kulinarne show w historii polskiej telewizji znów w Polsacie. W „Top Chef” biorą udział wybitni kucharze, którzy swoimi umiejętnościami i talentem mogą zrewolucjonizować gastronomiczny rynek w Polsce. Uczestników ocenia kompetentne i wymagające jury, a zasiadają w nim: Wojciech Modest Amaro, Ewa Wachowicz, Maciej Nowak oraz nowy w tym gronie - Robert Sowa.

 

„Top Chef” to jeden z najstarszych i najsłynniejszych kulinarnych programów na świecie. Wśród polskich kucharzy osiągnął gigantyczną popularność. W show mogą wziąć udział zarówno szefowie kuchni luksusowego hotelu, jak i małej regionalnej karczmy. Od uczestników wymaga się: perfekcji, podejmowania ryzyka, kreatywności i przede wszystkim miłości do gotowania.

 

Każdy odcinek to seria skomplikowanych konkurencji. Zwycięstwo w niektórych z nich daje uczestnikom immunitet, a inne zadania kierują do dogrywki. Nagrodą główną jest prestiżowy tytuł Top Chef i 100 tysięcy złotych.

 

Producentem programu jest firma Jake Vision, która ma na swoim koncie takie telewizyjne hity, jak m.in. „Tylko muzyka. Must be the music” i „Hell's Kitchen - Piekielna Kuchnia”.