O serialu

Amerykański dramat medyczny „Chirurdzy” (tytuł oryg. „Grey’s Anatomy”) śledzi osobiste i zawodowe życie grupy lekarzy z Grey Sloan Memorial Hospital w Seattle. Doktorzy poświęcają się dla dobra pacjentów i prywatnych relacji z innymi chirurgami w tym szpitalu. To amerykańska produkcja telewizyjna, którą uhonorowano dwukrotnie Złotym Globem (w tym dla najlepszego serialu dramatycznego) i wielokrotnie nagradzana i nominowana do Emmy oraz innych prestiżowych telewizyjnych wyróżnień.

 

Główni bohaterowie - dr Meredith Grey (Ellen Pompeo) i jej mąż dr Derek Shepherd (Patrick Dempsey) są szczęśliwymi rodzicami dwójki dzieci. Małżeństwo ich najbliższej przyjaciółki, dr Cristiny Yang (Sandra Oh) i dr Owena Hunta (Kevin McKidd) kończy się i wszystko wskazuje na to, że do siebie nie wrócą. Dla dr Callie Torres (Sara Ramirez) po odkryciu zdrady dr Arizony Robbins (Jessica Capshaw) związek nie istnieje. Wszystko wskazuje na to, że dr Alex Karev (Justin Chambers) nigdy się nie zmieni, bo znów romansuje ze stażystką - kocha się z Jo w dyżurce...

 

Lekarze z tego szpitala jeszcze nie otrząsnęli się z traumy, jaką był dla wszystkich dyżur podczas niedawnej śnieżnej burzy, a już kolejna katastrofa naturalna stawia na nogi całą drużynę. Po ulewnych deszczach zeszła lawina błotna i jest wiele rannych osób. W tym również ratowników. Tymczasem ich mentor - dr Richard Webber (James Pickens, Jr.) jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie... Kto zostanie nowym ordynatorem Grey Sloan Memorial Hospital w Seattle?