2021-04-16

Katarzyna Dąbrowska: Śpiew był dla mnie odskocznią

0

Aktorka teatralna i filmowa gościem Alicji Resich w programie „W bliskim planie”. Katarzyna Dąbrowska to zwyciężczyni wielu festiwali piosenek aktorskich. Od zawsze fascynowała ją muzyka i śpiew. Jakie talenty jeszcze kryje? „W bliskim planie” w niedzielę o godz. 15:30 w Telewizji POLSAT CAFÉ.

Oglądaj W bliskim planie online na IPLA.TV.

Katarzyna Dąbrowska to posiadaczka jednego z najbardziej oryginalnych głosów kina i teatru. Najmłodsza laureatka prestiżowej nagrody Teatru Polskiego Radia „Wielki Splendor” przyznanej za ponad sto ról w słuchowiskach. Od najmłodszych lat miłośniczka francuskiej piosenki.

Artystka występuje jako aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Jest absolwentką akademii Teatralnej w Warszawie i laureatką wielu muzycznych festiwali, między innymi w międzynarodowym konkursie w Petersburgu, czy w konkursie wokalnym „Pamiętajmy o Osieckiej”. Widzowie Telewizji POLSAT mogli podziwiać jej umiejętności w 11. edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, w którym zdobyła Srebrną Twoją Twarz, a abonenci Cyfrowego Polsatu i użytkowników serwisu rozrywki IPLI na przykład w filmie „Wyzwanie” w reżyserii Macieja Dutkiewicza.

W rozmowie z Alicją Resich opowiada zamiłowaniu do śpiewu, o tym, że nazywana bywa aktorką „kinetyczną”, bo często zdarzają się jej upadki i kolizje, a także o swoim mężu, reżyserze teatralnym Jarosławie Tumidajskim.

W bliskim planie” w niedzielę o godz. 15:30 w Telewizji POLSAT CAFÉ.

Komentarze