2021-04-22

Małgorzata Walewska: Anioł stróż czuwa nade mną

0

Wybitna śpiewaczka operowa gościem Alicji Resich w programie „W bliskim planie”. Wielka gwiazda międzynarodowych scen opowiedziała, czym jest dla niej rola jurorki programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Jak zmieniło się jej życie w trakcie czternastu edycji show Polsatu? Co jest dla niej odskocznią od codzienności?

Oglądaj W bliskim planie online na IPLA.TV.

Jedna z najwybitniejszych śpiewaczek operowych. Ma na koncie występy w wielu teatrach operowych Europy i świata, w tym najbardziej prestiżowych, takich jak: Metropolitan Opera w Nowym Jorku, San Francisco Opera, czy Royal Opera House w Londynie. W trakcie kariery śpiewała u boku takich artystów jak: Luciano Pavarotti i Plácido Domingo. A w zestawieniu amerykańskiego tygodnika Time z 1999 roku została zaliczona do grona dziesięciu najpopularniejszych Polaków. Za swoje ogromne zasługi dla kultury została odznaczona medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Od 2015 roku pełni funkcję dyrektora artystycznego Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Sztuki Wokalnej imienia Ady Sari.

- Tak wielką gwiazdę witać, to ogromna przyjemność. Mówię oczywiście o sukcesach na międzynarodowych scenach operowych, ale również od pewnego czasu, za sprawą programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, gwiazdę polskiego show-biznesu. To już czternasty sezon! - rozpoczyna powitanie prowadząca. - Tak, jestem szczęśliwa, że mogę brać udział w tym programie, a szczególnie w czasie pandemii. Nawet chwili nie zastanawiałam się, czy wziąć udział w tej produkcji. Jedyną obawą był zgranie grafiku - opowiada. Z rozpoczęciem pracy przy muzycznym show Polsatu wiąże się też pewna historia...

Co jeszcze sprawia, że śpiewaczka jest szczęśliwa? Co daje jej odskocznię od codzienności? Jak układają się jej relacje osobiste? O to między innymi postanowiła zapytać Małgorzatę Walewską w osobistej rozmowie Alicja Resich.

W bliskim planie” w niedzielę o godz. 15:30 w Telewizji POLSAT CAFÉ.

Komentarze