2022-04-08

Małgorzata Foremniak: Moje życie jest pełne zakrętów

0

Aktorka gościem Alicji Resich w kolejnym odcinku programu „W bliskim planie”. Małgorzata Foremniak swoją karierę rozpoczęła od razu po ukończeniu wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi. Pracowała z najlepszymi i najwybitniejszymi aktorami i reżyserami. Teraz powraca na duży ekran w dramatycznej roli Małgorzaty Płonki w filmie „Sonata”. O czym jeszcze opowiada „W bliskim planie”?

Oglądaj W bliskim planie online na polsatboxgo.pl.

Bogata kariera
Małgorzata Foremniaku ukończyła wydział aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Schindlera w Łodzi. Debiutowała w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. W latach 1993-1999 związana była z Warszawskim Teatrem Kwadrat, gdzie grała u boku m.in. Jana Kobuszewskiego, Wojciecha Pokory, Stanisławy Celińskiej. Na dużym ekranie po raz pierwszy pojawiła się w 1999 roku w roli Małgorzaty uwodzącej Fausta w filmie Wojciecha Biedronia „In flagranti”. Zagrała także u Jerzego Hoffmana, Feliksa Falka czy Jerzego Kawalerowicza, ale prawdziwą popularność przyniosły jej role w serialach, a szczególnie kreacja Zofii Stankiewicz-Burskiej w „Na dobre i na złe”.

Powrót w wielkim stylu
Zdobywczyni czterech Telekamer wraca na duży ekran, jako Małgorzata Płonka w filmie „Sonata”. Od pytania na temat tej produkcji Alicja Resich rozpoczyna rozmowę z aktorką. - Powiedz, co czułaś kiedy dostałaś scenariusz i czytałaś po raz pierwszy? To jest prawdziwa historia - zauważa. Na temat artystki wypowiada się również reżyser filmu, Bartosz Blaschke, który w samych superlatywach opisuje pracę z Małgorzatą Foremniak na planie. Co jeszcze zdradza aktorka o przygotowaniach do roli? Jakie tematy porusza z nią prowadząca program?

W bliskim planie” w niedzielę o godz. 15:30 w Telewizji POLSAT CAFÉ.