2022-04-22

Michał Koterski: Dla tej roli schudłbym trzydzieści kilo

0

Popularny aktor i prezenter gościem Alicji Resich w programie „W bliskim planie”. Michał Koterski przez wiele lat zmagała się z uzależnieniami, ale udało mu się wyjść na prostą. Obecnie cieszy się rodzinnym życiem i coraz to nowymi rolami. Jaka jest jego wymarzona kreacja, dla której - jak mówi - stać go na duże poświęcenie?

Oglądaj W bliskim planie online na polsatboxgo.pl.

Od dziecka związany z kinem i telewizją
Michał Koterski to aktor, prezenter telewizyjny i satyryk. Jest synem znanego reżysera Marka Koterskiego, więc występowanie na ekranie było mu pisane. Studiował scenopisarstwo w Warszawskiej Szkole Filmowej. Zadebiutował w 1999 roku rolą Sylwusia, syna Adama Miauczyńskiego, w filmie „Ajlawiu”. W tę samą postać wcielał się następnie w filmach „Dzień świra” i „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”. Brał udział w wielu produkcjach Telewizji POLSAT: „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”, „Jak oni śpiewają”, „The Story Of My Life. Historia naszego życia”, a także prowadził „Misiek Koterski show”. Od 2009 roku występuje jako Henryk Saniewski „Kaśka” w serialu „Pierwsza miłość”.

Wymarzona rola
Na początku 2022 roku do kin trafił film „Gierek”, w którym zagrał tytułową rolę. - Skłamałbym, gdybym powiedział, że marzyłem o tej roli jako aktor. Nigdy nie był moim idolem, ani w kręgu moich zainteresowań. Ale takim propozycjom się nie odmawia. Na takie role aktorzy czekają całe życie - przyznaje. Alicji Resich chętnie opowiada także, w jaką wielką - dla niego - postać chciałby się wcielić. I jak mówi, aby osiągnąć swój cel, jest gotowy na bardzo wiele!

W bliskim planie” w niedzielę o godz. 15:30 w Telewizji POLSAT CAFÉ.