2022-06-03

Joanna Kurowska: Wcale nie jestem „wesołym bączkiem”

0

W programie „W bliskim planie” wyznania aktorki znanej z wielu hitowych seriali. Choć Joanna Kurowska od lat występuje na deskach teatrów, widzowie kojarzą ją głównie z ról w produkcjach takich jak „Świat według Kiepskich” czy „Pierwsza miłość”. Z Alicją Resich rozmawia o pracy, rodzinie oraz tym, co ukrywa przed światem i czego nie wiedzą o niej fani.

Oglądaj W bliskim planie online na polsatgo.pl.

Królowa polskich komedii i seriali
Oprócz pracy w teatrze Joanna Kurowska jest zaangażowana między innymi w grę w serialach „Mecenas Porada”, „Pierwsza miłość” oraz nowej produkcji - „Lulu”. Obsadzana jest głównie w rolach komediowych. Jej zdaniem takie postacie trudniej zagrać niż dramatyczne. W programie przyznaje jednak, że chętnie odeszłaby od tego schematu. - Osoba, która mnie obsadzi w roli dramatycznej, dostanie Lwy (główną nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych) - mówi. W programie ocenia też dość ostro polskich twórców filmowych.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Pierwsza Miłość (@pierwszamilosc)

Ludzie widzą mnie jako „wesołego bączka”
Koledzy i koleżanki aktorki ujawniają jej oblicze, którego nie znają widzowie. - Jestem uzależniona od książek, interesuję się psychologią i fizyką kwantową. Ponieważ gram role komediowe to wszystkim się wydaje, że jestem dziewczyną z sąsiedztwa, nie potrafią tego rozróżnić - wyznaje aktorka, która zdradza też inne ukrywane dotąd cechy.

Nowe oblicze Joanny Kurowskiej
W rozmowie z Alicją Resich opowiada też o tym, jak już w dzieciństwie występy wpływały na jej emocje, psychikę i relacje z rówieśnikami i bliskimi. Ujawnia, że ukrywa przed innymi swoje wnętrze, nosi maskę ironicznej krytykantki. - Człowiek bardzo wrażliwy szykuje sobie taką zbroję, żeby go nie dotknięto i żeby świat, który jest okrutny, widział tylko tę maskę - wyznaje.

W bliskim planie” w niedzielę o godz. 15:30 w Telewizji POLSAT CAFÉ.

Komentarze