2022-11-25

Urszula: Nie byłam dobrym materiałem na gwiazdę

0

Wokalistka, autorka tekstów, czołowa polska gwiazda lat osiemdziesiątych, nadal z powodzeniem kontynuująca karierę. W rozmowie z Alicją Resich Urszula opowiada o swojej karierze, miłości, przyjaźniach i biografii, która w 2022 roku ukazała się drukiem. Co jeszcze zdradza w programie? „W bliskim planie” w niedzielę o godz. 15:30 w Polsat Cafe.

Oglądaj W bliskim planie online na polsatboxgo.pl.

Wejście do zespołu
Popularność zdobyła jako wokalistka Budki Suflera. Przyznaje, że koledzy z zespołu nie wróżyli jej wielkiej kariery. Jeden z nich zwykł mawiać, że była zerowym materiałem na gwiazdę. - Jak zobaczyli mnie po raz pierwszy, przyszłam ze szkoły. Takie chude, prawie z tornistrem. Po Izabeli Trojanowskiej to… - przyznaje, wspominając gwiazdę, która śpiewała w grupie przed nią.

Wizerunek sceniczny
Młoda, występująca wcześniej w innym repertuarze Urszula nadrabiała wizerunkiem, który dla niej wymyślono. - Byłam chłopczycą, punkową prawie. Miałam ostry image, który pomagał mi, bo moja nieśmiałość została przełamana - przyznaje artystka, ciesząc się, że nie musiała wtedy nosić szpilek. Mówi, że oglądając teraz stare nagrania, czuje luz. - Jak byłam młodsza, to miałam problem z moimi pierwszymi wejściami, nie miałam dystansu do siebie. Teraz lubię siebie, tamtą Ulę. Znam ją i wiem, że jest OK - mówi z uśmiechem.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Budka Suflera (@budka_suflera_official)

Przeszłość i przyszłość
W rozmowie z Alicją Resich mówi również o swoich małżeństwach i o tym, jak przeszła żałobę po śmierci Stanisława Zybowskiego. Przy okazji swojej biografii pod tytułem „Urszula” autorstwa Ewy Anny Baryłkiewicz, wspomina swoje dzieciństwo i początki kariery, a także zapowiada trasę koncertową z okazji czterdziestolecia pracy scenicznej. O artystce opowiadają w programie perkusista Budki Suflera Mieczysław Jurecki, wokalistka Kayah, dziennikarka muzyczna Maria Szabłowska oraz muzyk i producent Marek Kościkiewicz.

W bliskim planie w niedzielę o godz. 15:30 w Telewizji POLSAT CAFÉ.