2022-12-23

Agnieszka Litwin: Po chorobie zakochałam się w moim życiu

0

Jedna z nielicznych polskich aktorek kabaretowych, absolwentka pedagogiki kulturalno-oświatowej oraz fakultetu tanecznego w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze. Artystka kabaretów Szum oraz Jurki. Wystąpiła w 13. edycji show „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. W programie „W bliskim planie” opowiada o swojej pracy, pasjach, rodzinie i walce z rakiem.

Oglądaj W bliskim planie online na polsatgo.pl.

Wyzwanie dla kobiety
W jej fachu dominują mężczyźni. Jak mówi, na kabaretowej scenie zostały tylko komandoski. - To zajęcie dla dziewczyny, kobiety, która potrafi zapomnieć o sobie prywatnie, w sensie urody, i przepuścić przez siebie te wszystkie postacie, które są karykaturalne, przerysowane. Większość postaci jest pokraczna - przyznaje.

Rak - przyjaciel
Agnieszka Litwin podkreśla, że poczucie humoru i dystans do siebie pomaga w najtrudniejszych momentach. Kiedy dowiedziała się, że choruje na nowotwór piersi, potraktowała to zadaniowo. - Na chwilę się zachwiałam, ale podeszłam do niego jak do kumpla, który ostrzega mnie, zapala czerwoną lampkę, żebym wyłączyła wszystko, co mi nie służy - opowiada. Po chorobie zaczęła o niej mówić, aby inne kobiety badały się i leczyły. Z wiadomości od nich wie, że przyniosło to efekt.

Zyski z choroby
Rak sprawił, że zajęła się sobą. Zaczęła malować, robić wełniane czapki. Wystąpiła też w programie „Taniec z Gwiazdami”, o czym marzyła, ale wcześniej nie miała na to czasu. - Mam poczucie, jakbym miała w sobie wielką ognistą kulę energii, bo zakochałam się w życiu - podsumowuje artystka.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Dominik Rudnicki-Sipajło (@dominikrs)

Co mówią o niej bliscy?
W programie o Agnieszce Litwin opowiadają koledzy po fachu, Przemysław Żejmo i Joanna Kołaczkowska, brat Marek Litwin (również kabareciarz) i przyjaciółka z „Tańca z Gwiazdami”, kolarka górska Maja Włoszczowska. Aktorka opowiada też o kontaktach z publicznością, dniu, kiedy została Marylką, a także o dzieciach, dorastaniu i poczuciu szczęścia, które osiągnęła.

W bliskim planie w niedzielę o godz. 15:30 w Telewizji POLSAT CAFÉ.