2023-04-13

Olga Bołądź: Nie oglądam siebie, żeby się nie kontrolować

0

W programie „W bliskim planie” aktorka opowiada o swojej pracy, rodzinie, ciąży i serialu „Matka”. W rozmowie z Alicją Resich Olga Bołądź szczerze wyjawia, jak trudne jest wychodzenie z emocjonalnie wymagających postaci, mówi o byciu matką na planie i w domu, a także o najbardziej wymarzonej roli w jej życiu. Zdradza też kilka tajemnic prywatnych.

Oglądaj W bliskim planie online na polsatboxgo.pl.

Kobieta, aktorka, matka
Olga Bołądź to popularna aktorka filmowa i teatralna oraz reżyserka. Ukończyła krakowską PWST, studiowała też w Akademii Stelli Adler w Los Angeles. Występowała na deskach Narodowego Starego Teatru w Krakowie, warszawskiego Teatru Polonia czy Teatru Szekspirowskiego. Największą popularność przyniosły jej role w filmach „Skrzydlate świnie”, „Nad życie” i „Służby specjalne”. W Polsacie gra tytułową rolę w serialu sensacyjnym „Matka”.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Olga Bołądź (@olgaboladz_official)

Prywatne wyznania
Aktorka jest w ciąży i - jak wyjawiła w rozmowie z Alicją Resich - spodziewa się dziewczynki. Ma już starszego, dziewięcioletniego syna z poprzedniego związku, którego wychowywała samodzielnie. Obecnie jest związana z Jakubem Chruścikowskim. Stwierdza, że mimo wcześniejszych oporów, jest gotowa na małżeństwo. - Teraz trochę mi się zmienia myślenie, idę w tym kierunku. Chyba dojrzałam do tego i z Kubą pewnie tak się skończy - ujawnia. Aktorka wyznaje też, że ciąża zmieniła też jej podejście do wiary. W jaki sposób?

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Olga Bołądź (@olgaboladz_official)

Wymagające role
W filmach wiele razy grała już matkę. Najbardziej przejmującymi rolami była postać Agaty Mróz, siatkarki, która będąc w ciąży, walczy z białaczką, oraz kobiety, której dziecko popełniło samobójstwo w serialu „Matka”. Przyznaje, że na planie tej drugiej produkcji w najtrudniejszych scenach czuła się odpowiedzialna za to, jak przeżyje je grający jej syna Borys Bartłomiejczyk. Wyjaśnia też, w jaki sposób radzi sobie z wychodzeniem z tak wymagającej roli i przyznaje, że dla dobra swoich przyszłych kreacji nie zapoznaje się z tym, co zagrała. - Nie oglądam przeważnie rzeczy ze sobą, dopóki nie muszę, żeby się nie kontrolować - wyjaśnia.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial)

W programie aktorka mówi też o tym, jaki ma stosunek do teatru i ról obcojęzycznych, a także zdradza wymarzoną rolę swojego życia. O prywatnym wizerunku Olgi Bołądź opowiadają aktorzy Magdalena Lamparska i Piotr Stramowski oraz reżyser Krzysztof Materna.

W bliskim planie w niedzielę o godz. 15:30 w Telewizji POLSAT CAFÉ.