2023-04-14

Łukasz „Juras” Jurkowski i Jerzy Mielewski: Nic nas nie poróżni

0

Prowadzący „Ninja Warrior Polska” opowiadają wspólnej pracy i wieloletniej przyjaźni. Poznali się wiele lat temu, ale dzięki sportowemu show Polsatu ich relacja zacieśniła się. W rozmowie z Krzysztofem Ibiszem opowiadają o sobie nawzajem i bawią prowadzącego oraz widzów anegdotkami z kulis telewizji i sportu. „Demakijaż” w niedzielę o godz. 15:00 w Polsat Café.

Oglądaj Demakijaż online na polsatboxgo.pl.

Historia znajomości
Rozmowa z Krzysztofem Ibiszem zaczyna się od mocnego akcentu: rekordowego nokautu, dzięki któremu panowie się poznali. A było to wiele lat przed programem i pracą w telewizji, w 2004 roku. - Obsługiwałem KSW 2. Pamiętam najszybszy nokaut. Był mistrz kalaki (Paweł Zalewski), a przyszedł „Juras” i jednym kopnięciem po dziewięciu sekundach go pokonał - wspomina Jerzy Mielewski początki znajomości, która rozwinęła się bardzo szybko. - Szczerze mówiąc, już nie pamiętam, jak to się stało, że za chwilę świętowaliśmy razem Twoje urodziny w moim domu - opowiada dziennikarz, zwracając się do przyjaciela. - Jesteśmy różni pod każdym względem - dodaje, a Łukasz Jurkowski stwierdza, że przeciwieństwa się przyciągają i zapewnia, że nie wyobraża sobie sytuacji, która mogłaby ich poróżnić.

Kulisy wspólnej pracy
Obaj przyznają, że ich przyjaźń rozkwitła, kiedy zaczęli prowadzić wspólnie „Ninja Warrior Polska”. - Jurek do mnie zadzwonił, że jest taki pomysł na mnie - wyjawia „Juras”, a jego przyjaciel uzupełnia. - Kiedy rozmawialiśmy w Polsacie na temat programu, uznałem, że to jest człowiek stworzony do tego formatu. I chyba się nie pomyliłem - śmieje się Jerzy Mielewski. Dużą rolę w zbliżeniu się ścieżek prywatnych mężczyzn miały też ich partnerki. Obie rodziny od czterech lat regularnie spędzają wspólnie wolny czas.

Quiz
Również w tradycyjnym quizie „Demakijażu” goście pokazują, jak wiele ich różni, bo bardzo rzadko zgodnie odpowiadają. A pytani są między innymi o to, kto lepiej gotuje, kto jest lepszym kierowcą, który z nich się szybciej wzrusza, a który lepiej rozumie kobiety.

Obaj komentatorzy mają za sobą lata aktywnego uprawiania sportu w klubach. Jakie to były dyscypliny i jak zaczęła się ich przygoda z nimi, a także czego się imali, zanim trafili do telewizji? W pełnej humoru rozmowie wyznają też, co podziwiają w sobie nawzajem.

Demakijaż” w niedzielę o godz. 15:00 w Telewizji POLSAT CAFÉ.