2023-04-27

Majka Jeżowska i Joanna Kurowska: Lubimy młodszych

0

Wokalistka i aktorka w pełnej wzruszeń i skandali rozmowie z Krzysztofem Ibiszem. Przyjaźnią się od lat, pracują wspólnie, wspierają w trudnych chwilach. W programie „Demakijaż” wspominają, jak narodziła się ich znajomość. Mówią, co cenią w sobie nawzajem oraz jakimi są matkami. Odpowiadają też na niedyskretne pytania w quizie. „Demakijaż” w niedzielę o godz. 15:00 w Polsat Café.

Oglądaj Demakijaż online na polsatboxgo.pl.

Bohaterki programu
Artystki, matki, siłaczki i przede wszystkim przyjaciółki. Każda z nich mogłaby być bohaterką hollywoodzkiego filmu. Majka Jeżowska zaraz po studiach w Akademii Muzycznej w Katowicach szturmem podbiła najważniejsze polskie festiwale. Piosenki z jej debiutanckiej płyty stały się przebojami, a jej teledysk emitowało amerykańskie MTV. Joanna Kurowska tuż po łódzkiej filmówce i wygranym konkursie piosenki aktorskiej zdobyła najważniejsze teatralne sceny w kraju, aby następnie stać się jedną z ulubionych komediowych aktorek Polaków. Po drodze obie doświadczyły wszystkich odcieni życia, ale z każdego zakrętu wychodziły na prostą, bo nie lubią się poddawać. Majka z rockowym uderzeniem na nowo zachwyca opolską scenę muzyczną i właśnie zadebiutowała na wielkim ekranie. Joanna ponownie ujawnia swój talent komediowy w serialach Polsatu „Mecenas Porada”, „Lulu” i „Teściowie”.

Ćwierć wieku razem
Jak się poznały? Na przyjęciu u Anny Jurksztowicz w Pilawie. - To nie była miłość od pierwszego wejrzenia - przyznaje wokalistka. - Majka powiedziała „No dziwna jest ta kobieta” - wspomina Joanna Kurowska, dodając, że dość szybko to się zmieniło i zaczęły spotykać się nie tylko towarzysko, ale i zawodowo, koncertując między innymi za granicą, w Australii, na Borneo, Sri Lance i USA. Jakie są ich wspólne podróże i jakie mają w ich trakcie zaskakujące zasady? Między innymi o tym opowiadają w programie „Demakijaż”.

Scementowana przyjaźń
Obie przechodziły trudne chwile w życiu i jak mówią, mogły liczyć nawzajem na swoje wsparcie. - Majka była wyjątkowa, bo nie podsycała nerwowości, a jej spokój spływał na mnie - mówi czule aktorka. - Co jest piękne u Asi, że każdą rozmowę, nawet rzadką, bo my nie dzwonimy do siebie codziennie, kończy „Kocham Cię” - rewanżuje się Majka Jeżowska, dodając, że takie momenty cementują przyjaźń. Obie artystki wyznają, że łączy je podobny gust do mężczyzn.  - Lubimy młodszych - stwierdzają zgodnie.

Quiz
W tradycyjnej zabawie wyjątkowo zgodnie odpowiadają między innymi na pytania, kto łatwiej wpada w złość, która z nich jest bardziej rozrzutna, a która częściej ogląda się za mężczyznami. Zdradzają też Krzysztofowi Ibiszowi kilka skandalizujących historii ze swojego życia. Jak doszło do tego, że Joanna Kurowska całowała się ze swoim pasierbem, dziennikarzem Polsatu? Dlaczego Majka Jeżowska karmiła piersią córkę koleżanki? Kto z ich wielbicieli zgubił sztuczną szczękę na występie? 

Demakijaż” w niedzielę o godz. 15:00 w Telewizji POLSAT CAFÉ.