2023-06-05

Michał Czernecki: Łatwiej jest zagrać w dramacie niż komedii

0

Aktor znany z seriali „Lulu” i „Rodzina na Maxa” gościem Alicji Resich. W programie opowiada o opisanej w książce trudnej przeszłości, początkach kariery, a także o występach kabaretowych, które są jego najnowszym wyzwaniem. O Michale Czerneckim mówią też jego bliscy i współpracownicy. „W bliskim planie” w niedzielę o godz. 15:30 w Polsat Café.

Oglądaj W bliskim planie online na polsatboxgo.pl.

Kim jest Michał Czernecki?
Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Ukończył studia w krakowskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego. Na jego koncie są kreacje w filmach „Wojna polsko-ruska”, Miasto 44”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, „Planeta singli” czy „Niebezpieczni dżentelmeni”. Stale gra też na deskach teatrów i podjął współpracę z kabaretem Paranienormalni. Rozpoznawalność zawdzięcza również występom w serialach takich jak „Świat według Kiepskich”, „Lulu” czy „Rodzina na Maxa”.

Aktor komediowy i dramatyczny
Ma doświadczenie w komediach i przyznaje, że coraz bardziej śmieszy samego siebie w kabarecie, choć początki nie były łatwe. - Te pierwsze próby były bardzo stresujące. Rozśmieszanie ludzi to nie jest taka prosta sprawa. To bardzo poważne zajęcie - podkreśla Michał Czernecki. Potwierdza on opinię, że łatwiej jest zagrać dramat niż komedię. - To prawda. Wydaje mi się, że to się bierze z tego, że wzruszają nas mniej więcej te same rzeczy, a śmieszą nas... to nie jest już takie proste - wyjaśnia, dodając anegdoty o swojej pracy w kabarecie.

Oczami bliskich
O bohaterze w programie opowiadają aktorka Anna Dereszowska, manager Rafał Krus i reżyser Jan Macierewicz. Aktor wspomina też o swojej wczesnej karierze muzycznej z zespołem Wolna sobota, wadze humoru w jego życiu i karierze, postrzeganiu swojej fizyczności, obsadzaniu go w różnorodnych rolach, a także o przyjaźni ze swoim agentem.

W bliskim planie w niedzielę o godz. 15:30 w Telewizji POLSAT CAFÉ.