2023-10-20

Robert Górski: Poczucie humoru daje jakiś rodzaj władzy

0

Jeden z najpopularniejszych kabareciarzy gościem w programie Alicji Resich. W wywiadzie opowiada o tym, jak wybrał swoją ścieżkę kariery, także o codziennej pracy nad skeczami. Zdradza, jak wygląda jego życie rodzinne. Prywatną twarz artysty ujawniają w swoich wypowiedziach bliscy i współpracownicy. „W bliskim planie” w niedzielę o godz. 15:30 w Polsat Café.

Kim jest Robert Górski?
Lider i autor większości tekstów Kabaretu Moralnego Niepokoju. Scenarzysta i odtwórca głównej roli w serialu politycznym „Ucho prezesa”. Jest też autorem i prowadzącym najpopularniejszych polskich programów kabaretowych. Od lat związany z Polsatem. Z nieformalnego związku z graficzką Katarzyną Osipowicz ma syna Antoniego. Jego żoną jest dziennikarka Monika Sobień, z którą ma córkę Malinę.

Kwestia wieku
W nazwie tworzonego przez niego programu kabaretowego są „młodzi”, znacząco młodsza jest też jego żona. Czy chciałby zatrzymać upływ czasu? - Mam małe dziecko, no to mocno obniża mój wiek, bo chodzę do przedszkola cały czas, a moi rówieśnicy stoją w innej sytuacji, ich dzieci opuszczają dom. Moi koledzy przechodzą pewien kryzys, bo trudno się pogodzić, że zostajemy sami czasem w zbyt dużym mieszkaniu, na które wzięliśmy kredyt i on jest cały czas niespłacony - mówi żartobliwie gość Alicji Resich.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Robert Górski (@robert.gorski.official)

Obowiązki bez żartów
W programie autor opowiada też o sposobie pracy nad skeczami. Do programu „Młodzi i Moralni” pisze wszystkie skecze, za które odpowiada jego grupa, czyli około czterdziestu tekstów w sezonie. Jest rannym ptaszkiem, który wstaje o szóstej rano, odprowadza córkę do przedszkola i po śniadaniu z żoną bierze się do pracy. - Próbuję znaleźć wolne chwile na pisanie, ale ponieważ jestem z natury człowiekiem odpowiedzialnym, to nie robię niczego na ostatnią chwilę, tylko dużo wcześniej, żeby się nie obudzić z ręką w nocniku. Gromadzę sobie takie tematy rodzinne w dużej mierze, ale też patrzę co się dzieje w Polsce - opowiada.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Robert Górski (@robert.gorski.official)

Dążenie do władzy
Jak mówi w rozmowie z gospodynią programu, poczucie humoru odziedziczył raczej po tacie niż po mamie. - Szybko zorientowałem się, że poczucie humoru daje jakiś rodzaj władzy, w szkole, wśród dziewczyn. Nie posiadając innych talentów, można czasem zrobić furorę, po prostu żartując i pokonując w ten sposób nieśmiałość, zyskując sympatię w obszarach, w których nie jest zbyt mocny - wyjaśnia.

Z bliska
O Robercie Górskim od prywatnej strony opowiadają w programie artyści kabaretowi Paweł Koślik, Mikołaj Cieślak, Marcin Wójcik oraz żona Monika Sobień-Górska. Sam gość zdradza też, dlaczego najbardziej lubi grać w skeczach prezesa Kaczyńskiego, mówi o ważnej roli poezji w jego życiu, szybkiej decyzji o małżeństwie i rodzicielstwie, a także co sprawia, że wątpi w swoje talenty.

W bliskim planie w niedzielę o godz. 15:30 w Telewizji POLSAT CAFÉ.