2023-10-06

Michał Figurski: Już nie jestem niewolnikiem przeszłości

0

Dziennikarz i gospodarz „Temptation Island Polska” w szczerej rozmowie z Alicją Resich o niepełnosprawności, pracy i życiu z nią oraz wracaniu do zdrowia. Na podstawie własnych doświadczeń i refleksji z programu, który prowadzi, Michał Figurski mówi też o związkach i zdradach. „W bliskim planie” w niedzielę o godz. 15:30 w Polsat Café.

Michał Figurski w bliskim planie
Prezenter, producent radiowo-telewizyjny, dziennikarz muzyczny i założyciel fundacji „Najsłodsi”. Autor wielu popularnych audycji emitowanych w największych rozgłośniach. Uznawany za jednego z najbardziej kontrowersyjnych medialnych skandalistów. W tym sezonie prowadzi polską edycję popularnego programu „Temptation Island” w Telewizji Polsat. Jego pierwszą żoną była dziennikarka Odeta Moro, z którą ma córkę, a obecnie jest mężem dziennikarki radiowej Magdaleny Kasperowicz.

Życie po chorobie
Alicja Resich zaczyna rozmowę od niepełnosprawności swojego gościa. - Prasa zrobiła wielki serial, najpierw wylew, później niepełnosprawność, przeszczep - mówi dziennikarz, ale przyznaje, że fajnie jest móc pokazać ludziom to swoje oblicze. Dopiero terapeuta uświadomił mu bezcelowość prób powrotu do tego, co było przed chorobą. - Zdałem sobie sprawę, że jestem niewolnikiem swojej przeszłości, a najważniejsze jest to, co mamy tu i teraz. Trzeba zrobić bilans zysków i strat - mówi, dodając, że miał na to czas, leżąc na szpitalnym łóżku.

Zalety i wady
O gościu programu mówią też jego bliscy: była żona Odeta Moro, diabetolog prof. Leszek Czupryniak, z którym prezenter założył fundację „Najsłodsi” oraz dziennikarz Piotr Kędzierski. Michał Figurski opowiada o prowadzonym przez niego programie „Temptation Island Polska”, swoim dawnym i obecnym małżeństwie, zdradach i zazdrości, a także nowej pasji, jaką jest gotowanie jedną ręką.

W bliskim planie w niedzielę o godz. 15:30 w Telewizji POLSAT CAFÉ.