2024-04-26

Katarzyna Żak: Życie Olgi Bończyk to scenariusz na film

0

Muzykalne aktorki, przyjaciółki i perfekcyjne panie własnego życia w programie Krzysztofa Ibisza. Opowiadały o sprawach prywatnych i zawodowych, o tym, co je połączyło, ale też na jakie tematy, mimo wieloletniej zażyłości, nie doradzają sobie nawzajem. Katarzyna Żak i Olga Bończyk zmierzyły się również w quizie. Jak im poszło? „Demakijaż” w niedzielę o godz. 15:00 w Polsat Café.

Aktorki i przyjaciółki
Kasia, dziewczyna z Torunia, karierę sceniczną zaczęła już w podstawówce jako chórzystka. Po skończonej Szkole Teatralnej we Wrocławiu zadebiutowała z hukiem na wielkim ekranie w „Seszelach” Bogusława Lindy. Widzowie pokochali ją jednak najbardziej za role serialowe, w których wirtuozersko łączy subtelność, dowcip i życiową prawdę, jak w postaci Aliny Krawczyk z „Miodowych lat”. Olga, wrocławianka, dyplomowana pianistka, aktorka i wokalistka. Choć popularność zdobyła rolami serialowymi, całe zawodowe życie związała z teatrem, mocno zaznaczając swoją obecność na scenach m.in. teatrów Rampa, Roma czy warszawskiego Capitolu, w którym grywa razem z Kasią. Obie nie rozstają się z muzyką, koncertują i nagrywają płyty, a po godzinach romansują z kabaretem. Kasia dzieli życie z mężem aktorem Cezarym Żakiem i ich dwiema córkami, Olga pielęgnuje codzienne małe szczęścia i intymny świat, w którym jest miejsce dla rodziny i przyjaciół. Od lat trzymają się razem, z tym samym entuzjazmem i czułością. Uśmiechają się bez powodu, wzruszają drobiazgami i czują spełnienie, kiedy publiczność bije brawo.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Katarzyna Żak (@katarzynazak.official)

O tym nie rozmawiają
Mimo że przyjaźnią się od lat i zwierzają się sobie, jest temat, który omijają i to z bardzo ważnego powodu. - Dużo gadamy o babskich sprawach, o naszych problemach życiowych, ale chyba jesteśmy dziś na takim etapie, że każda z nas bardzo pielęgnuje swoje życie. Ja jestem singlem od wielu lat i bardzo lubię ten swój stan i nie oczekuję, żeby ktoś mi doradzał, żeby ten swój świat poszerzyć jeszcze o jakiegoś gościa - wyznaje Olga Bończyk, pytana o to, czy radzą się siebie w sprawach związków. - Ja jestem kiepską doradczynią - stwierdza Katarzyna Żak. - Bo jej się w życiu udało - wyjaśnia przyjaciółka, wskazując na związek z 40-letnim stażem z Cezarym Żakiem. - Kasia nie doradza, bo ma ustabilizowane życie, a ja nie doradzam, bo mi się nie udało. Nie mam nawet takich doświadczeń - dodaje i zaznacza, że nie komentują, ale wymieniają się informacjami. Ostatecznie wspólnie dochodzą do wniosku, że historie, którymi Olga Bończyk dzieli się z koleżanką, byłyby materiałem na wciągający film.

Quiz Krzysztofa Ibisza
Aktorki podzieliły się historią swojej znajomości i... zazdrości o ciążowy brzuszek Maryi. Wspominały to, jak zostały wychowane, mówiły o swoim stosunku do porządku, a także o owianych tajemnicą babskich wyjazdach na Mazury. Zmierzyły się ze sobą w serii pytań, między innymi o to, która z nich jest większą optymistką, a która dłużej się szykuje do wyjścia, ale szybciej opuszcza imprezę. Pytanie o to, która z nich częściej korzysta z social mediów, wywołało ożywioną dyskusję między paniami. Dlaczego?

Demakijaż” w niedzielę o godz. 15:00 w Telewizji POLSAT CAFÉ.