2021-05-09

Joanna Klimas: Macierzyństwo jest najtrudniejszym zadaniem

0

Jedna z czołowych projektantek mody wraz z córką gościły w programie „Demakijaż”. Joanna Klimas z wykształcenia jest psychologiem, a mamą została tuż po obronie dyplomu magisterskiego. Jak podeszła do daru macierzyństwa? Czy udało jej się uniknąć buntu córki? Jak wyglądają obecnie relacje obu pań? Opowiedziały o tym w rozmowie z Krzysztofem Ibiszem.

Oglądaj Demakijaż online na IPLA.TV.

Na pytanie Krzysztofa Ibisza, czy pani psycholog łatwiej było wychować dziecko, Joanna odpowiada, że nie ma na to recepty. - Poruszałyśmy kiedyś tematy rodzicielstwa i słyszałam, że byłam za mało dyrektywna, za mało wymagałam - wyznaje projektantka. - Teraz cię rozumiem. Nie chciałaś mnie ograniczać, zranić, złamać. Dopiero teraz to rozumiem, gdy jestem mamą i myślę o mojej relacji z Zuzią, starszą córka. Macierzyństwo to najtrudniejsza misja! Koleżanki aktorki mawiają - idę na plan odpocząć - śmieje się Natalia.

Jaka była jeszcze ich relacja? Jaką matką była Joanna Klimas dla swojej córki? - Dałaś mi dużo wolności, co wymagało odwagi. Już dziś wiem, że ja nie dam tego córkom. 11 września 2001 roku leciałam samolotem do Nowego Jorku do szkoły aktorskiej Lee Strasberga. Ja w samolocie, a moi rodzice opijają w restauracji wylot córki do Nowego Jorku, gdy kelner mówi im o ataku terrorystycznym. Z tego niesamowitego stresu moja mama dostała krwotoku z nosa. Na szczęście ja byłam wtedy jeszcze na pokładzie samolotu. Po moim powrocie do Polski mama puściła mnie do Nowego Jorku drugi raz. Szczerze? Ja nie puściłabym siebie ponownie – dodaje Natalia.

Prowadzący zapytał również o stosunki pomiędzy rozwiedzionymi rodzicami Natalii. - Ojciec powtarzał: - Słuchaj matki, bo ona jest mądra, a mama nigdy nie powiedziała złego słowa o ojcu. Nie wiem, jak oni to zrobili, że mają wciąż taką relację - zdradza Natalia.

Obie panie opowiedziały także o przełomowym momencie w ich życiu. - Natalia wyjechała, gdy miała dziewiętnaście lat. Wisiałyśmy godzinami na skype i chyba byłam wyidealizowana w jej oczach. A dopiero jak Natalia wróciła, to zaczął się moment negacji - śmieje się Joanna. - Bywało ciężko, ale przetrwałyśmy. Teraz mamy do kochania jeszcze dwie małe istoty - córeczki Natalii i Mikołaja - dodaje.

Jak projektantka odnajduje się w roli babci? Jaki kontakt ma z mężem Natalii? Czy para lubi gościć teściową? O tym oraz o wyjątkowej relacji matka-córka opowiedziały w szczerej rozmowie z Krzysztofem Ibiszem.

Demakijaż” w niedzielę o godz. 15:00 w Telewizji POLSAT CAFÉ.

Komentarze