2021-05-13

Katarzyna Bonda: Przyszłam do tego programu stęskniona

0

Popularna autorka kryminałów gościem Alicji Resich w programie „W bliskim planie”. Pisarka w osobistej rozmowie opowie, jak na jej pracę wpłynęła pandemia. Jak Katarzyna Bonda odnajduje się w nowej rzeczywistości oraz jak wykorzystuje media społecznościowe w swojej twórczości?

Oglądaj W bliskim planie online na IPLA.TV.

Jest innowatorką na polskiej scenie literackiej. Wprowadziła do niej bohaterkę, która sensownie odnajduje się w tematyce zarezerwowanej dla mężczyzn. Katarzyna Bonda to najpopularniejsza autorka powieści kryminalnych w naszym kraju. Wszystkie jej książki stały się bestsellerami, a tytuły takie jak: „Okularnik”, „Pochłaniacz” czy „Lampiony” zna każdy wielbicieli kryminałów w Polsce.

Z wykształcenia jest dziennikarką i scenarzystką, a nieszablonowi bohaterowie przynieśli jej popularność oraz prestiżowe nagrody. To wszystko przełożyło się na dwa miliony książek sprzedanych w Polsce. Obecnie dostępna jest jej najnowsza powieść „Nikt nie musi wiedzieć”, która miała premierę w maju.

Prowadząca rozpoczęła rozmowę z bohaterką odcinka od ważnego spostrzeżenia. - Jak tak wrażliwa osoba, jak ty, która uwielbia ludzi, odnajduje się w nowej pandemicznej rzeczywistości? W posłowiu swojej nowej książki napisałaś: „Kiedy nastąpiło zamknięcie świata...” - zaznacza Alicja Resich. - To był i jest bardzo trudny dla mnie czas. Przyszłam do programu bardzo stęskniona. Tęsknię za światem, który był i myślę, że on już nie wróci. Wirtualność i ta przestrzeń dystansu, której uczy nas pandemia, zostanie i to dla mnie jest przerażające, bo ja jestem osobą bardzo społeczną, kochającą ludzi - odpowiada pisarka i dodaje: - Świat się zatrzymał, abyśmy mogli wejść w głąb siebie, abyśmy się zastanowili...

Jakie jeszcze wnioski pojawiły się podczas rozmowy Katarzyny Bondy wraz z prowadzącą Alicją Resich?

W bliskim planie” w niedzielę o godz. 15:30 w Telewizji POLSAT CAFÉ.