2021-10-07

Dariusz Kordek: Wciąż czekam na filmową rolę życia

0

Popularny aktor w rozmowie z Alicją Resich w programie „W bliskim planie”. Mimo że ma na swoim koncie wiele sukcesów teatralnych i zagrał prawie we wszystkich najlepszych musicalach w Polsce, cały czas czuje niedosyt i chce więcej. Jakie są jego plany zawodowe na przyszłość? Co mówią o nim jego koledzy aktorzy? Jaka jest jego wymarzona rola?

Oglądaj W bliskim planie online na polsatgo.pl.

Dariusz Kordek to człowiek orkiestra sceny musicalowo-filmowej. Lista jego zawodowych dokonań robi wrażenie. Grał niemal we wszystkich produkcjach musicalowych w Polsce po 1989 roku, ale prawdziwą sławę przyniosły mu występy w hitowym musicalu „Metro”.

Wiele osób pamięta go wciąż z kultowego serialu „W labiryncie”. Zagrał też w takich produkcjach jak: „Kroll”, „Sezon na leszcza”, „Młode wilki” czy „Sztos”. W kolei widzowie Polsatu mogą kojarzyć go z programu „Jak oni śpiewają” oraz „Śpiewajmy razem. All Together Now”. W 2016 roku aktor wziął udział w muzycznym show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, w którym zajął drugie miejsce. Obecnie występuje w nowym serialu komediowym Polsatu „Akademik”.

Aktor jest spełnionym ojcem i mężem, ale jak sam mówi, wciąż czeka na filmową rolę życia. Na początku rozmowy temat jego wielkich sukcesów w latach dziewięćdziesiątych: - Fenomenalną popularność zyskałeś lata temu, grając w słynnej telenoweli „W labiryncie”, która miała dwanaście milionów oglądających, więc z minuty na minutę stałeś się aktorem bardzo rozpoznawalnym. - Tak, dziś to liczba nie do osiągnięcia... To było dla mnie, aktorka świeżo po szkole teatralnej, wielkim zaskoczeniem. Chciałem grać w Teatrze Dramatycznym, w którym zaraziłem się sztuką. Jednak ku mojemu zaskoczeniu Dyrektor Andrzej Sulewski zaproponował mi pracę w Teatrze Rampa i tak to się zaczęło... - wspomina aktor.

A co o Dariuszu Kordku mówi jego kolega ze studiów, Janusz Józefowicz? Wypowiedzi reżysera, innych kolegów po fachu oraz inne ciekawostki z życia aktora w programie „W bliskim planie”.

W bliskim planie” w niedzielę o godz. 15:30 w Telewizji POLSAT CAFÉ.

Komentarze