2022-04-27

Dorota Doda Rabczewska: Robię to, co naprawdę kocham!

0

Znana i przebojowa piosenkarka gościem Alicji Resich w programie „W bliskim planie”. - Nie jestem artystką, która przychodzi na gotowe! - tak o sobie mówi gwiazda. Jest nie tylko utalentowaną i pracowitą wokalistką, ale także producentką, reżyserką, autorką testów. O kulisach swojego życia i pracy opowiedziała w programie Polsat Café.

Oglądaj W bliskim planie online na polsatboxgo.pl.

Artystka wielu talentów
Dorota Rabczewska to piosenkarka, autorka tekstów, aktorka, producentka, działaczka społeczna i celebrytka. W latach 1998-2000 występowała w Teatrze Buffo. Była wokalistką zespołu Virgin. Od piętnastu lat artystka solowa - wydała trzy albumy studyjne: „Diamond Bitch” (2007 rok), „Siedem pokus głównych” (2011 rok) i „Dorota” (2019 rok).

Nagrody i wyróżnienia
Laureatka dwóch europejskich nagród MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy, rekordowej liczby dwunastu statuetek Viva Comets Awards, w tym dla artysty dziesięciolecia i za przebój dziesięciolecia oraz trzech nagród Eska Music Award. W 2008 roku została uznana przez CNN za jedną z dziesięciu najbardziej znanych Polaków, a w 2010 roku czasopismo „Machina” ogłosiło ją jedną z pięćdziesięciu najlepszych polskich wokalistek.

Wielki sukces
Prowadzi działalność charytatywną, za co była wielokrotnie nagradzana. W 2001 roku zadebiutowała w roli producentki filmowej. „Dziewczyny z Dubaju” w reżyserii Marii Sadowskiej był najchętniej oglądanym filmem w Polsce w 2021 roku. Co o swoim życiu prywatnym Dorota Doda Rabczewska opowiedziała prowadzącej Alicji Resich? 

W bliskim planie” w niedzielę o godz. 15:30 w Telewizji POLSAT CAFÉ.