2023-05-05

Anna Smołowik i Nikodem Rozbicki: Nieco nietypowy duet

0

Gwiazdy serialu „Rodzina na Maxa” gośćmi Krzysztofa Ibisza w programie „Demakijaż”. Anna Smołowik i Nikodem Rozbicki opowiadają o swojej współpracy i przyjaźni. Jak reagowali na swoje intymne sceny, co ich w sobie irytuje, a co w sobie cenią? „Demakijaż” w niedzielę o godz. 15:00 w Polsat Café.

Oglądaj Demakijaż online na polsatboxgo.pl.

Goście programu
Spotkali się na planie serialu „Rodzina na Maxa”, a później zostali kumplami. Nikodem Rozbicki miał już wtedy na koncie debiut w nagradzanym filmie „Bejbi Blues” oraz współprace z takimi reżyserami jak Maciej Dejczer, Łukasz Palkowski, Marcin Koszałka, czy Krystian Lupa. Anna Smołowik jeszcze jako maturzystka zdobyła Grand Prix w konkursie monodramów i z sukcesami związała się z teatrem. W serialu łamią tabu związku młodszego mężczyzny ze starszą kobietą.

Szalone zabawy w pracy
Aktor przyznaje, że praca nad serialem była intensywna i to właśnie zmieniło ich zawodową relację w przyjaźń. - Wydaje mi się, że to te poranki o piątej-szóstej rano, spotkania w charakteryzatorni, kiedy wszyscy są półprzytomni, a my wchodzimy i od razu zaczynamy grać w gierkę, szukamy sobie piosenek, które nucimy. Mamy swoje kody, które na początku innych trochę dziwiły, że byliśmy tacy oderwani od rzeczywistości, ale to budowało nam jakąś fajną wspólnotę, a wszyscy wokół zaczęli dołączać - opowiada Nikodem Rozbicki o rozrywkach ekipy na planie.

Prawdziwy duet
Anna Smołowik dodaje, że oprócz zabawy połączyło ich to, w jaki sposób współpracowali. - Trochę jest tak w naszym zawodzie i branży, że wszyscy są na sobie skupieni. Jak się gra, jest to czasem egoistyczne, a ja poczułam, że jesteśmy naprawdę duetem, że jesteśmy w drużynie i wszystko przegadywaliśmy razem - mówi. Aktorska para wyznaje też, jak na ich nietypową przyjaźń zareagowali prywatni partnerzy.

Quiz
W quizie goście Krzysztofa Ibisza odpowiadają między innymi na pytania o to, kto ma więcej ubrań, kto lepiej kłamie, które z nich częściej zapomina tekstu na planie. W programie mówią też o tym jak serial „Rodzina na Maxa” przełamuje tabu, wyjaśniają, na czym polegała ich współpraca z koordynatorem do spraw intymności i jakie były reakcje widzów na tę produkcję.

Demakijaż” w niedzielę o godz. 15:00 w Telewizji POLSAT CAFÉ.