2023-07-20

Krzysztof Ibisz: „Demakijaż” to rozmowa bez scenariusza

0

Dziennikarz opowiada POLSATCAFE.PL o kulisach swojego autorskiego programu oraz niezapomnianych wywiadach. Wyjawia, jak przebiegają przygotowania i od czego zależy to, jak potoczy się spotkanie. Co stałoby się, gdyby to Krzysztof Ibisz usiadł na kanapie z żoną, zamiast zadawać pytania w programie „Demakijaż”?

Źródła informacji
Przygotowanie do każdej rozmowy zawsze zabiera mu dużo czasu. - Od lat mam taką metodę, że najpierw wypisuję sobie wiadomości, które mam o gościu programu. Bo często to są osoby, które znam, albo znam kogoś, kto je zna, więc dzwonię, rozmawiam, spotykam się. Czytam prasę i internet, przeszukuję swoje dziennikarskie archiwum - opowiada gospodarz programu „Demakijaż”.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Demakijaż – talk show (@demakijaz)

Chwila oddechu
- Kiedy to wszystko już mam, to lubię mieć czas, np. żeby pójść na spacer z psem, bo wtedy ta rozmowa mi się w głowie układa - wyjaśnia. - Jak ktoś mnie pyta, o czym będziemy rozmawiali, to odpowiadam, że nie wiem, bo tak naprawdę jest. To jest program bez scenariusza. Po prostu siadam i rozmawiam tak, jak nas emocje poniosą. Myślę, że jeśli mamy rozległą wiedzę, a jak wiemy, Bóg sprzyja przygotowanym, to nasza podświadomość potrafi ułożyć bardzo ciekawe spotkanie z drugim człowiekiem - wyznaje Krzysztof Ibisz.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Demakijaż – talk show (@demakijaz)

Znaczące momenty
Spotkania z gośćmi nie są dla dziennikarza jedynie rozrywką lub pracą. - Są rozmowy, których nigdy nie zapomnę. Z każdej coś zostawiam dla siebie, czegoś nowego się uczę o świecie, a bardzo lubię poznawać świat i ludzi - opowiada. Jak dodaje, wywiady mogą być też źródłem natchnienia czy wyjściem z trudnej sytuacji. - Zawsze mam nadzieję, że ktoś albo odwoła się do swojego doświadczenia, do swojej historii, a może doświadczenie czyjeś posłuży mu do rozwiązania swoich życiowych historii i problemów. Zawsze mam taką nadzieję i z odbioru widzów wiem, że tak to działa - mówi dziennikarz.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Demakijaż – talk show (@demakijaz)

Na miejscu gościa
O ile Krzysztof Ibisz ma doświadczenie w przepytywaniu gości programu, o tyle nie siedział nigdy po drugiej stronie stolika. Jak poradziliby sobie z żoną na kanapie? - Myślę, że quiz poszedłby nam bardzo dobrze, bo jesteśmy fajnie dograną parą, która jednak siebie nadal zaskakuje, więc pewnie na niektóre pytania moglibyśmy odpowiedzieć różnie. Ale myślę, że mielibyśmy około 80-90 procent odpowiedzi zgodnych - twierdzi.

„Demakijaż” w niedzielę o godz. 15:00 w POLSAT CAFÉ.