2023-10-13

Maksymilian Zdanowicz: Żałuję, że mam charakter po mamie

0

Pierwszy wspólny wywiad dziennikarki Katarzyny Zdanowicz i jej syna, aktora, tancerza i muzyka. Ją widzowie znają z programu „Wydarzenia” i kanału informacyjnego Polsat News. Jego można zobaczyć w serialach „Rodzina na Maxa” i „Rafi”. Skąd wzięły się ich pasje, jak wygląda ich codzienność? „Demakijaż” w niedzielę o godz. 15:00 w Polsat Café.

Matka i syn
Kiedy w uporządkowanym życiu dziennikarki i prezenterki Telewizji Polsat pojawił się syn, wywrócił je do góry nogami. Katarzyna Zdanowicz miała już na koncie produkcję programu „Wydarzenia” i pracę dla Polsat News, ale też publikacje dla „Gazety Wyborczej” i „Polityki”. Maks od początku wykazywał się niezwykłą ambicją, chociażby rywalizując z mamą na świadectwa szkolne. Własne wybory i ścieżki doprowadziły go do pierwszych aktorskich ról w serialach „Rodzina na Maxa” i „Rafi”. Rozwija też swoje muzyczne talenty, od hip-hopu, po śpiew i grę na pianinie. Mocną i zgraną rodzinę tworzą z tatą, Marcinem Zdanowiczem.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Katarzyna Zdanowicz (@katarzyna_zdanowicz)

Pęd do stolicy
Dziennikarka pochodzi z Solca Kujawskiego i tam zaczęły się jej marzenia o karierze, które postanowiła zrealizować. - Cały czas miałam w tyle głowy, że jednak w tym Solcu nie zostanę. Trochę mnie to wtedy uwierało. Prawda jest taka, że jak interesuje cię dziennikarstwo i ten telewizyjny świat, to centrum wszystkich wydarzeń, od kulturalnych po informacyjne, jest w Warszawie - wspomina.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Katarzyna Zdanowicz (@katarzyna_zdanowicz)

Misja: Dziecko
Dziennikarka przyznaje, że również do prywatnego życia podchodzi zadaniowo i tak było z macierzyństwem. Do starania się o dziecko namówił ją mąż. Marzyła o dziewczynce, ale nie wyobraża sobie życia bez synka, który jak mówi „ma charakter po mamusi”. - Wszystko. I wygląd i charakter. A tego to czasem żałuję. Chciałbym po tacie być bardziej spokojny - śmieje się Maksymilian.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Katarzyna Zdanowicz (@katarzyna_zdanowicz)

Własna droga życiowa
- Nigdy nie chciałem być dziennikarzem, bo jak znam to od prywatnej strony, to widzę, że to nie jest mój świat. A jeżeli chodzi o aktorstwo, to zawsze chciałem zobaczyć od podszewki, jak to powstaje i udało mi się to - mówi z radością Maksymilian, który zagrał w serialu Polsatu „Rafi”. O swojej roli i dylematach bohatera opowiedział więcej w programie „Demakijaż”.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Maxzdanowicz (@maxzdanowicz)

Quiz
W tradycyjnej dla programu serii pytań Krzysztof Ibisz zapytał gości o to, kto z nich jest bardziej uzależniony od telefonu, kto większą uwagę przywiązuje do stroju, kto ma lepszą pamięć. Pytanie o to, kto z nich jest większym śpiochem, wręcz wywołało w studiu kłótnię. Bohaterowie odcina mówią też o tym, co irytuje ich w sobie nawzajem oraz to, jakie mają najpiękniejsze cechy.

Demakijaż” w niedzielę o godz. 15:00 w Telewizji POLSAT CAFÉ.