2023-11-10

Katarzyna Zdanowicz: Dużo się we mnie zmieniło, gdy...

0

Ceniona dziennikarka z koleżanką po fachu, Alicją Resich o kulisach zawodu i życiu. Zazwyczaj prezentuje się widzom tylko częściowo, zajmując miejsce za stołem w studiu informacyjnego programu „Wydarzenia”. Tym razem jej sylwetka w pełnej krasie. Jaka jest Katarzyna Zdanowicz? „W bliskim planie” w niedzielę o godz. 15:30 w Polsat Café.

Sukcesy zawodowe i prywatne
Jedna z najpopularniejszych dziennikarek telewizyjnych, gwiazda głównego wydania „Wydarzeń” Polsatu i Polsat News oraz autorka podcastu „Pomiędzy wersami”. W 2021 roku zadebiutowała w roli pisarki, wydając książkę „Zawsze mówi, że wróci”. Przedstawiła w niej historie dziewięciu niezwykłych kobiet, żon i partnerek znanych polskich himalaistów. Jej mężem jest Marcin Zdanowicz, z którym ma syna Maksymiliana.

„Miła i sympatyczna”, ale...
- Możesz być za ładna i rozpraszać - w jednym z pierwszych pytań programu prowadząca nawiązała do urody prezenterki, licząc na odpowiedź, czy to pomaga w pracy, czy wręcz przeciwnie. - Telewizja rządzi się obrazkiem, więc trzeba mieć coś takiego w sobie, że kamera cię lubi - zaznaczyła Katarzyna Zdanowicz. Chętnie opowiedziała też o swojej rzetelnej drodze zawodowej od „dziennikareczki”, jak mawiał jej ojciec, gdy była jeszcze dzieckiem, do gwiazdy tej profesji. Wspominała początki w Radiu Maryja i wysłuchała z uwagą opinii wyrażonych na swój temat przez Dorotę Gawryluk i Piotra Witwickiego. Pełnych pochwał. Nie kryła, że podcasty wideo w Interii to dla niej doskonałe dopełnienie newsów, bo w rozmowach z gośćmi może pokazać inne cechy charakteru.

Katarzyna Zdanowicz nieznana
Program „W bliskim planie” przygląda się także życiu prywatnemu bohaterów. Alicja Resich, wspominając o książce „Zawsze mówi, że wróci”, nawiązała do chorej przez wiele lat na raka matki Katarzyny Zdanowicz i strachu, że któregoś dnia mogła nie wrócić ze szpitala. Jakie obrazy z dzieciństwa pamięta dziennikarka i czego nauczyły ją te doświadczenia? Co o jej „generalskiej” postawie w domu zdradza mąż Marcin i dlaczego bliscy mówią na nią „Pinka”?

W bliskim planie w niedzielę o godz. 15:30 w Telewizji POLSAT CAFÉ.