2023-11-16

Olaf Lubaszenko: Aktorstwo to praca żmudna i niewdzięczna

0

Gość programu Alicji Resich opowiada o swoim zawodzie, rodzinie i życiowych pasjach. Wybitny aktor zdradza też kulisy pracy nad serialem „Rafi”, w którym gra postać Boga. Mówi również o niełatwych relacjach z rodzicami i swoich tajnych sposobach na reżyserowanie innych. „W bliskim planie” w niedzielę o godz. 15:30 w Polsat Café.

Artysta wszechstronny
Polski aktor filmowy i teatralny, reżyser, producent, prezenter telewizyjny, a także wokalista i konferansjer. Popularność przyniosły mu role w takich filmach jak „Piłkarski poker”, „Krótki film o miłości”, „Korczak”, „Psy” oraz „Kiler”. Wyreżyserował między innymi komedię „Chłopaki nie płaczą”, „Sztos”, czy „Poranek Kojota”. Obecnie można go oglądać na deskach teatrów w całej Polsce.

Metafizycznie o aktorstwie
W serialu „Rafi”, dostępnym w serwisie Polsat Box Go, Olaf Lubaszenko gra postać Boga. - Zawód aktora, tak jak każdy zawód, ma swoje ciemne strony. Jest ciężką pracą, żmudną, bywa niewdzięczną, ale jest w nim parę rzeczy przepięknych. Na przykład coś takiego, że jesteś w domu, jest - powiedzmy - wrześniowe popołudnie. Czytasz sobie jakąś książkę. W tym momencie dzwoni telefon i nagle po 15 minutach rozmowy dowiadujesz się, że będziesz częścią takiego świata. Jest w tym może jakiś dotyk z góry - stwierdza.

Olaf Lubaszenko prywatnie
O aktorze w programie opowiadają aktorzy Paweł Domagała, Cezary Pazura i ojciec, wybitny aktor Edward Linde-Lubaszenko, a także przyjaciel, piosenkarz Wojciech Gąssowski. Gość mówi też prowadzącej o swojej obsesji dezynfekcji, sportowej pasji, pracy aktora i reżysera, a także o przechodzeniu przez życiowe tragedie.

W bliskim planie w niedzielę o godz. 15:30 w Telewizji POLSAT CAFÉ.