2023-11-17

Kwiat Jabłoni: Jesteśmy blisko i mówimy sobie niemal wszystko

0

Muzyczne rodzeństwo Jacek i Kasia Sienkiewicz w programie „Demakijaż” Krzysztofa Ibisza. Mimo że ich twórczość nie należy do mainstreamu, teledyski zespołu Kwiat Jabłoni obejrzało na YouTube ponad ćwierć miliarda osób. Co w programie zdradzają o swojej działalności, dorastaniu w artystycznej rodzinie i wzajemnych relacjach? „Demakijaż” w niedzielę o godz. 15:00 w Polsat Café.

Kim są Katarzyna i Jacek Sienkiewicz?
Ona ekstrawertyczna muzykolożka, wokalistka klawiszowiec. Ma doświadczenie w reżyserii teledysków, radiu i dubbingu. On introwertyczny mandolinista, wokalista i student kompozycji. Tytan pracy o stalowych nerwach i ostrym dowcipie. Od początku trzymali się razem, w szkole, na podwórku, na lekcjach tańca i karate. Wspólnie, w wieku sześciu lat, zdecydowali, że będą grać na pianinie. Ich muzyczną karierę wspierała mama, neurolożka Monika Sienkiewicz, a rodzinne muzykowanie inicjował tata, Kuba Sienkiewicz, lider legendarnej grupy Elektryczne Gitary. Choć próbowali wieku składów i gatunków, dopiero kiedy postawili na duet, okazało się, że są nie do zatrzymania. Debiutancka płyta zespołu Kwiat Jabłoni okryła się podwójną platyną. Dziś mają własne brzmienie i status muzycznych gwiazd.

Bliskość rodzeństwa
Są nierozłączni nie tylko na scenie, ale i prywatnie. - Mówimy sobie naprawdę dużo, jak nie wszystko. Jeżeli któreś z nas ma naprawdę trudny okres, jest nam z czymś źle, nawet jeżeli są to jakieś nasze bardzo prywatne rzeczy, to radzimy się siebie, opowiadamy o tych sytuacjach. Tak, jesteśmy, naprawdę blisko - mówi Jacek Sienkiewicz w rozmowie z Krzysztofem Ibiszem, co potwierdza jego siostra. - Kiedy miewałam jakieś trudne decyzje w życiu czy sercowe dylematy, to zawsze wtedy dzwoniłam do Jacka. Nawet pamiętam taki moment, że coś mnie zaniepokoiło i wstawałam ze smutkiem codziennie przez tydzień i nie mogłam sobie z tym poradzić. A porozmawiałam z Jackiem i jak ręką odjął. Zrozumiałam siebie - opowiada Katarzyna Sienkiewicz.

Quiz
Krzysztof Ibisz pyta swoich gości między innymi o to, które z nich słucha więcej muzyki, kto jest lepiej zorganizowany i ma lżejszą rękę do pieniędzy, a także dłużej przeżywa krytykę. Rodzeństwo mówi też o muzycznych wyborach, wpadkach scenicznych, o tym, w co życiowo wyposażyli ich rodzice, o lekarskich tradycjach i nadziejach dziadków. Zdradzają też, jaki jest ich sposób na to, aby nie odbiła im woda sodowa.

Demakijaż” w niedzielę o godz. 15:00 w Telewizji POLSAT CAFÉ.