2023-10-27

Tomasz Jacyków: Oświadczałem się Joannie co roku. Do czasu...

0

Stylista i jego przyjaciółka Joanna Horodyńska w programie Krzysztofa Ibisza. Jak narodziła się ich znajomość, jak wygląda codzienność ich relacji, jakie mają wady i zalety? Żadne z nich nie lubi tajemnic, więc z chęcią ujawniają swoje sekrety, łącznie z tymi, które wzruszają oboje do łez. „Demakijaż” w niedzielę o godz. 15:00 w Polsat Café.

Joanna i Tomasz
Są przyjaciółmi od ponad dwudziestu lat, a znają się ponad trzydzieści. Ona - muza projektantów i influencerka. On - kontrowersyjny projektant i krytyk mody. Joanna, choć karierę zaczynała jako modelka w Paryżu i Mediolanie, wybieg zamieniła na telewizję, stając się stylistką przełamującą tabu i znajdującą piękno w każdej kobiecie. Tomasz już jako czternastolatek w pogoni za marzeniami wyprowadził się z rodzinnego Kołobrzegu do Warszawy, a jako stylista zadebiutował przy sesji Alicji Resich do polskiego „Playboya”. Pracował przy najważniejszych modowych programach, pisał felietony do tygodnika „Wprost”, ale największą popularność zdobył jako współprowadzący program „Gwiazdy na dywaniku”. W tym duecie on więcej mówi, ona tańczy. Nie zawsze się zgadzają, zwłaszcza w kwestii mody.

Pierwsze wrażenie
Joanna nie pamięta nawet, jak się poznali i wydaje jej się, że ich przyjaźń trwa niezmiennie. - Tomek zawsze był w moim życiu i wierzę, że zawsze będzie - wyznaje. - Z Joanną jest podobnie. Jedyna kobieta poza moją mamą, którą kocham. Od blisko trzydziestu lat, do mojej pięćdziesiątki, oświadczałem jej się co roku. Jak skończyłem pięćdziesiąt lat powiedziałem „Kochanie, ostatnia szansa...” - śmieje się stylista, dodając, że on doskonale pamięta moment, kiedy ją poznał. - Był to rok 1990, robiliśmy pokaz. Wtedy Joasię pierwszy raz zobaczyłem i oszalałem - wspomina.

Na łączach
Potrafią dzwonić do siebie w środku nocy, chociaż zwykle to ona podtrzymuje kontakt albo dzwoni, kiedy ma problem. - Często ostatnio mi się zdarza, że są łzy. Ale zawsze dzwonię to Tomka, jak mam taki gorszy czas - mówi stylistka. Innym powodem kontaktu są zaproszenia na wyjścia, które on uwielbia, szczególnie kiedy skupia się na pracy nad stylizacjami teatralnymi. - Lubisz wypełznąć z tych swoich kostiumów i się pokazać. Po prostu kochasz to - zdradza Joanna. - Z wiekiem próżność nie maleje - przyznaje Tomasz.

Quiz
Krzysztof Ibisz zadaje parze serię pytań, która zdradza wiele o gwiazdach, ale też o ich relacji. Kto z nich częściej jada fast food? Kto gorzej znosi krytykę i jest bardziej wybuchowy? Eksperci opowiadają też o kulisach swojej pracy, jej blaskach i cieniach oraz o tym, jak narodził się pomysł wspólnego krytykowania mody. Mówią też o największym grzechu w stylizacjach większości ludzi.

Demakijaż” w niedzielę o godz. 15:00 w Telewizji POLSAT CAFÉ.