2023-12-08

Anita Lipnicka: Mam świadków, że poruszam widzów występami

0

Wokalistka mówi o pracy, życiu prywatnym i tym, co ją inspiruje w obu tych dziedzinach. Zdradza nieco o swoim związku z Markiem Gray’em, wyjątkowych relacjach z fanami oraz o tym co daje jej poczucie spełnienia. O artystce opowiadają w programie jej bliscy i współpracownicy. Co ujawniają, a co ona sama zdecydowała się wyznać o sobie? „W bliskim planie” w niedzielę o godz. 15:30 w Polsat Café.

Bohaterka odcinka
Anita Lipnicka to piosenkarka, autorka tekstów oraz modelka. Członkini Akademii Fonograficznej Związku Producentów Audio-Video. Na początku lat 90. była wokalistką grupy Varius Manx, z którą nagrała dwie płyty. Obie okazały się ogromnym sukcesem. W 1996 roku opuściła zespół i zaczęła indywidualną karierę. Jej debiutancki album „Wszystko się może zdarzyć” otrzymał status trzykrotnie platynowej płyty. W 2019 roku obchodziła jubileusz 25-lecia pracy artystycznej. W listopadzie 2023 roku ukazała się jej dziesiąta solowa płyta „Śnienie”.

Zmagania twórcze
Kojarzy się z eteryczną artystką, której talent pozwala na tworzenie bez wysiłku wspaniałych piosenek. Jak jest naprawdę? - To harówka i powiem szczerze, że wyjście na scenę, to jest już taki finał tych wielu zadań i zmagań, które najpierw trzeba odbyć wcześniej. I dla mnie te koncerty to jest właśnie taka celebracja chwili. To, co mnie najbardziej fascynuje w mojej pracy, to jest czarowanie, tworzenie na żywo spektaklu. To jest przecież zasób dźwięków, energii, które się wymieniają na scenie, tworząc pewne doznanie. Mam nadzieję, a mam na to świadków, że ludzie wychodzą poruszeni. To mi daje poczucie spełnienia i szczęścia - stwierdza w rozmowie z Alicją Resich.

Inni o Anicie Lipnickiej
W programie prywatne i zawodowe oblicze wokalistki odsłaniają producent muzyczny Piotr Świętoniowski, brat Arkadiusz Lipnicki oraz dziennikarz muzyczny Piotr Metz. Artystka wspomina karierę modelki, rozważa przyczyny silnych związków z Anglią, mówi o macierzyństwie i przeczuciach dotyczących córki Poli. Co jeszcze ujawnia o życiu rodzinnym?

W bliskim planie w niedzielę o godz. 15:30 w Telewizji POLSAT CAFÉ.