2024-04-25

Damian Kret o wsparciu rodziny i pędzlach po pradziadku

0

Aktor zadziwia Alicję Resich liczbą i rozmaitością swoich pasji - od sportu, przez uprawę roślin po remontowanie domów. Opowiada o roli Wojtka w serialu „Bracia”, która przyniosła mu popularność, a także o pracy nad tą postacią. Jakie ma relacje z rodziną i czy jest spokrewniony z prezenterem pogody Polsatu Jarosławem Kretem? „W bliskim planie” w sobotę o godz. 11:00 w Polsat Café.

Gość odcinka
Aktor filmowy i teatralny, absolwent Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Zagrał w wielu popularnych serialach, między innymi „Ojciec Mateusz”, „Komisarz Alex”, „Bodo” czy „Belfer”, jednak największą popularność zyskał dzięki serialowi Polsatu „Bracia”, w którym gra jedną z głównych ról. Pojawił się także w filmach bardzo uznanych reżyserów: „Najlepszym” Łukasza Palkowskiego, „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” Macieja Kawulskiego czy w „Kobietach mafii 2” Patryka Vegi.

Rodzina to podstawa
Znajomi aktora opowiadają w programie o jego potrzebie bliskości, a on sam podzielił się tym, jak bliskie relacje łączą go z rodziną, szczególnie mamą, której pomagał prowadzić sklep ze zdrową żywnością. - Rodzina to jest dla mnie fundament, solidny filar mojego życia, którym się kieruję. Bardzo wielu rzeczy zostałem nauczony, szczególnie zawdzięczam to mojej mamie, która towarzyszyła mi w chwilach słabości i radości - mówi z czułością.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Damian Benon Kret (@damiankret_)

Dziedzictwo
Drugie imię, Benon, odziedziczył po pradziadku. - Miałem przyjemność grać z nim w karty, słuchać jego historii. Zresztą i mojej prababci, która razem z dziadkiem spędziła część swojego życia podczas II Wojny Światowej. To są ogromne wspomnienia, którymi się ze mną podzielili. Zdążyłem się na to załapać i to jest wielkie zaplecze dla mnie. A pradziadek Benon jest po części Francuzem. Wielki szacunek i ogromna wiedza na życie i na przyszłość - mówi Damian Kret, zdradzając, że po przodku odziedziczył nie tylko artystyczne zacięcie, ale i pędzle, którymi czasem tworzy coś swojego.

Damian Kret w kulisach
W programie o tajemniczej aurze Damiana Kreta mówiła wieloletnia przyjaciółka, aktorka Maria Szafirska, menedżer Jarosław Skotnicki przytoczył opowieść o jego spektakularnych trzydziestych urodzinach, a grający z nim w „Braciach” aktorzy Justyna Litwic i Mateusz Kościukiewicz opowiedzieli o tym jaki jest na planie serialu. On sam mówi też o zamiłowaniu do roślin domowych i wyjaśnia, w jakim stopniu opanował 31 sportów, które deklaruje w swoim aktorskim CV, a Alicja Resich docieka, czy jego nazwisko, to tylko przypadkowa zbieżność z Jarosławem Kretem.

W bliskim planie w sobotę o godz. 11:00 w Polsat Café.