2024-05-17

Vincent Friesicke-Włodarczyk: Pracowici i uparci po ojcu

0

Pierwszy wspólny wywiad gwiazdy serialu „Sprawiedliwi - Wydział kryminalny” Marka Włodarczyka z synem. W rozmowie z Krzysztofem Ibiszem opowiedzieli o swojej relacji, momentach zwrotnych w ich karierach aktora i modela oraz zmierzyli się w tradycyjny quizie. Jak dobrze się znają, mimo że mieszkają osobno i nieczęsto mają okazję do prawdziwych męskich rozmów? „Demakijaż” w niedzielę o godz. 15:00 w Polsat Café.

Ojciec i syn
Marek Włodarczyk - aktor. Vincent Friesicke-Włodarczyk - model. Charyzmatyczni przystojniacy, poszukiwacze przygód, prywatnie ojciec i syn. Ten pierwszy miłością do kina nasiąknął w rodzinnej Łodzi, gdzie spędził awanturnicze dzieciństwo i zakochał się w „Krzyżakach”. Po łódzkiej filmówce wyjechał do USA, gdzie agent reklamował go jako młodego Marlona Brando. W Niemczech zaczynał jako mechanik samochodowy, a skończył jako aktor i wykładowca uniwersytecki. Ale prawdziwa sława przyszła wraz z kryminalną rolą w polskim serialu i nie słabnie do dziś. Vincent urodził się w Hamburgu, ze związku Marka z niemiecką aktorką Karen Friesicke. Magnetyczną urodę szybko przekuł w sukces w świecie wielkiej mody. Współpracował z agencjami w Paryżu i Mediolanie, reprezentując największe marki jak Versace czy Calvin Klein. Teraz rozkręca własny innowacyjny biznes związany z rynkiem nieruchomości. Dziś Marek układa sobie życie w Warszawie, a Vincent ciągle w podróży. Bazę ma nadal w Hamburgu, gdzie mieszka jego młodszy brat Simon.

Cechy Włodarczyków
Krzysztof Ibisz pyta swojego gościa o to, jakie cechy odziedziczyli po nim trzej synowie. Patryk oraz Vincent i Simon z drugiego małżeństwa. - Wszyscy są wrażliwi, tak mogę powiedzieć. I wszyscy są otwarci na ludzi, komunikatywni… - wymienia aktor. - I przystojni - wtrąca gospodarz programu. - A, to też - przyznaje Marek Włodarczyk, dodając: - Gdziekolwiek się z nimi pojawiam, czy indywidualnie, czy w grupie, to są natychmiast przez innych akceptowani. Ludzie mówią „ale ma pan synów”. To miłe, ale ja jako ojciec znam ich wady, o których nie będziemy dzisiaj mówić - śmieje się. Vincent dodaje, że wszyscy młodzi Włodarczykowie są po ojcu pracowici. - Wszyscy mamy cel i jesteśmy uparci - stwierdza.

Quiz
Aktor opowiedział też jak wyglądało wychowanie synów w dwujęzycznym domu, a jego syn wspominał swoją błyskawiczną karierę modelingową. Jak reagował na to jego ojciec? Odpowiadając na quizowe pytania Krzysztofa Ibisza, zdradzili, który z nich ma więcej kosmetyków i więcej wydaje na ubrania. Kto ma więcej problemów z kobietami? Które z tych pytań podzieliły ojca i syna?

Demakijaż” w niedzielę o godz. 15:00 w Polsat Café.