2024-05-02

Roma Gąsiorowska: Popularność to skutek uboczny aktorstwa

0

Aktorka opowiada o swojej pracy i trudnym momencie życia, w jakim się znalazła. Odważnie mówi o celowej otwartości, z jaką ujawniła rozwód z mężem-alkoholikiem i tym jak omawia tę sytuację z dziećmi. Wyjaśnia również, na czym polega metoda tworzenia postaci, którą wymyśliła i co czuje, widząc sukcesy absolwentów jej szkoły aktorskiej. „W bliskim planie” w sobotę o godz. 11:00 w Polsat Café.

Bohaterka odcinka
Roma Gąsiorowska to aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Również reżyserka, producentka, projektantka mody, managerka kultury i coach. Dwanaście lat temu założyła prywatną szkołę Actorstudio. Właścicielka domu produkcyjnego Warte. Jest absolwentką PWST w Krakowie. Debiutowała w 2003 roku. Na wielkim ekranie, w filmie Jerzego Stuhra „Pogoda na jutro”, a na scenie teatralnej w „Disco Pigs” w reżyserii Krzysztofa Jaworskiego, na scenie Teatru Rozmaitości w Warszawie. Wystąpiła w filmach Jana Komasy, Andrzeja Wajdy, Xawerego Żuławskiego, Barbary Sas, Agnieszki Smoczyńskiej i Kingi Dębskiej. Za główną rolę w filmie Leszka Dawida „Ki” została nagrodzona Złotymi Lwami na 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Cena sławy
W programie „W bliskim planie” opowiada o wymyślonej przez nią metodzie nauki aktorstwa, która zaowocowała założeniem szkoły. Alicja Resich pyta, czy oprócz aktorstwa, uczy pracy z mediami i reakcji na krytykę. Ma to związek z tym, że aktorka zwierzyła się w prasie z problemów małżeńskich. Dlaczego to zrobiła? - Dlatego, że chciałam sprostować te wszystkie już w zasadzie półtoraroczne insynuacje, na temat powrotów czy nie. Od samego początku wchodzenia w ten zawód mam duży dystans do tego co się pojawia w prasie, jeżeli chodzi o moje życie prywatne. Zawsze miałam podejście, że ta popularność to jakiś skutek uboczny zawodu, jaki uprawiam - wyjaśnia. W szczerej rozmowie z prowadzącą wspomina też o tym, na jak dużą szczerość pozwala sobie w tej trudnej sytuacji wobec dzieci.

Inni o Romie Gąsiorowskiej
Do programu nagrano wypowiedzi bliskich i współpracowników na temat prywatnego oblicza aktorki. Opowiadają o niej Anna Rochowska, dyrektorka TR Warszawa, w którym debiutowała na scenie, asystent Actorstudio, aktor Robert Turek, oraz przyjaciółki - rzeźbiarka Anna Barlik i aktorka Aleksandra Konieczna. Ona sama mówi o swoim spektakularnym debiucie i przypadającym na 2024 rok jubileuszu pracy, a także poczuciu niezależności, którym się kieruje.

W bliskim planie w sobotę o godz. 11:00 w Polsat Café.