2024-05-23

Tatiana Okupnik: Czuję, że nie wystarcza mi bycie tylko mamą

0

Wokalistka opowiada o swoim życiu prywatnym i udanym powrocie na scenę w programie Alicji Resich. W rozmowie sięga do początków na scenie, przyczyn odejścia z Blue Café i przerwania kariery. Mówi też, jak trudnym doświadczeniem było dla niej macierzyństwo. Dziś ponownie wkracza na estradę. Dlaczego teraz? „W bliskim planie” w sobotę o godz.11:00 w Polsat Café.

Powrót gwiazdy
Piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka i prezenterka telewizyjna. Pierwsza wokalistka zespołu Blue Café, z którym wylansowała przeboje „You May Be in Love”, „Do nieba, do piekła”. Z utworem „Love Song” grupa reprezentowała Polskę na 49 konkursie piosenki Eurowizji. Blisko 20 lat temu rozpoczęła karierę solową i wydała trzy płyty: „On My Own”, „Spider Web” i „Blizna”. Wraz z oczekiwaniem na narodziny pierwszego dziecka zawiesiła działalność medialną. Obecnie wraca po siedmioletniej przerwie z przebojami „Mama idzie w długą” i „Puzzle” zapowiadającymi jej kolejny album.

Powrót do domu
Artystka przyznaje, że przerywając pracę na scenie, nie wiedziała, że potrwa to aż tak długo. Ale już wtedy była przekonana, że to stan tymczasowy.- Zdecydowanie te siedem lat było potrzebne, żeby się pozbierać, ułożyć swoje puzzle. Poczuć, kim ja jestem. Zaopiekować się sobą i psychicznie i fizycznie - wyjaśnia w rozmowie z Alicją Resich. Jak dodaje, teraz bardziej docenia swoją pracę. - Zobaczyłam, jak mi tego brakowało i jak muzyka mnie definiuje. Czułam, że nie jestem typem kobiety, której macierzyństwo wystarczy. Że muszę mieć pasję i pracę. Że tam odnajduję siebie - stwierdza.

Artystka prywatnie
W rozmowie dowiadujemy się czy jej głos to bardziej Amy Winehouse, czy kozioł, jak wspomina początki kariery z Blue Café i jak z perspektywy czasu ocenia sukces zespołu. W programie o wokalistce opowiadają wokaliści Nick Sinckler i Michał Bajor oraz reżyser jej teledysków Oskar Szramka. Jaka jest Tatiana Okupnik widziana ich oczami?

W bliskim planie w sobotę o godz. 11:00 w Polsat Café.