2022-04-28

Grzegorz i Jakub Wons: Jestem dumny ze swojego syna

0

Zapracowani aktorzy gośćmi Krzysztofa Ibisza w kolejnym odcinku programu „Demakijaż”. Grzegorz grał u najlepszych reżyserów w Polsce, ale nigdy nie chciał, żeby Jakub poszedł jego śladami. Jakie zawodowe plany miał dla niego? Czy cieszy się, że syn jednak zajął się aktorstwem? O czym jeszcze Grzegorz i Jakub Wons opowiedzieli w produkcji Polsat Café?

Oglądaj Demakijaż online na polsatgo.pl.

Tak to się zaczęło...
Kiedy Grzegorz Wons pierwszy raz spojrzał w oczy Jakuba Wonsa, miał już na koncie role u takich reżyserów jak Andrzej Wajda czy Agnieszka Holland, etat w Teatrze na Woli, gdzie angażował go sam Tadeusz Łomnicki i rolę pana doradcy w słynnym kabarecie Olgi Lipińskiej. Ale był pewien, że jego syn powinien wybrać w przyszłości inny zawód niż aktorstwo. Jakub dorastał otoczony rodzinnym ciepłem i książkami, które czytał samodzielnie już jako czterolatek. A kiedy przyszła pora na skok w dorosłość, postanowił, za plecami ojca, zostać aktorem. Występował na deskach Teatru Imka, Strefa i WARSawy. Grał w nagradzanych filmach, jak „Amok”, czy „Nina”, a także w czołowych polskich serialach, a oprócz aktorstwa zajmował się reżyserią, produkcją i tym, co najciekawsze - życiem.

Wspólne pasje
Obaj Wonsowie wiedzą, że scena to nie wszystko, więc poza nią starają się być normalnymi, porządnymi facetami. Grzegorz nigdzie nie rusza się bez poznańskich żółtych pyr, coraz chętniej wraca do wyuczonego w liceum malarstwa i spełnia się jako dziadek jedenastoletniej Zosi, ukochanej córeczki Jakuba. Kuba wirtuozersko radzi sobie z życiową odpowiedzialnością. Pielęgnuje chwile, w których nic nie musi i igra już tylko z fotoradarami. Wspólnie dbają o to, żeby uczyć się od siebie nawzajem, odkrywać nowe przestrzenie, ale nie zapominać o starych oraz z radością przyjmować nawet najmniejszy uśmiech losu.

Rodzinny quiz
W programie Krzysztof Ibisz proponuje gościom tradycyjny quiz. Który ze znakomitych aktorów jest bardziej gospodarny? Kto opowiada sprośne dowcipy? I który z nich lepiej gotuje? O tym i innych aspektach życia prywatnego opowiedzieli Krzysztofowi Ibiszowi w programie.

Demakijaż” w niedzielę o godz. 15:00 w Telewizji POLSAT CAFÉ.

Komentarze