2022-05-26

Marta i Waldemar Dąbrowscy: w życiu liczy się głównie miłość!

0

Animator kultury wraz z córką gośćmi Krzysztofa Ibisza w programie „Demakijaż”. Całe życie Waldemara Dąbrowskiego kręci się wokół sztuki, ale jak sam podkreśla, pierwsze skrzypce w jego rodzinie gra córka, Marta. Jaka jest ich relacja? Czego uczą się od siebie? Prowadzącemu opowiadają również, kto z nich mocniej stąpa po ziemi oraz kto szybciej się irytuje.

Oglądaj Demakijaż online na polsatgo.pl.

Historia rodziny
Marta Dąbrowska to jedyna i ukochana córeczka tatusia, Waldemara Dąbrowskiego. Urodziła się w czasie kiedy on już był znany jako wybity animator kultury i założyciel słynnego klubu „Riwiera Remont”. Jako dziecko pisała wiersze, nagrywała własne piosenki na przywiezionym z zachodu magnetofonie i zawsze stawiała na swoim. W ich domu zasad pilnowała mama - plastyczka, Marzena Talar-Dąbrowska, bo charyzmatyczny minister kultury i dyrektor Opery Narodowej był wobec uroku córki całkowicie bezbronny.

Kariera córki
Kiedy zdawała egzamin do Akademii Teatralnej, ojciec na kolanach błagał ją, żeby tego nie robiła. Za to dziś nie opuszcza żadnej jej premiery. Aktorka grała w filmach Macieja Dejczera, Jana Jakuba Kolskiego czy Jacka Bromskiego. Współpracowała z kultowym „Pożarem w Burdelu” i od lat należy do zespołu Teatru Polskiego.

Czego uczą się od siebie nawzajem?
Jej syn Jaś, urodzony ze związku z aktorem Samborem Czarnotą sprawił, że Waldemar zadebiutował w zupełnie nowej roli - dziadka. Marta od taty nauczyła się, że wszystko i tak kręci się wokół sztuki, a w życiu przydają się języki obce oraz że żaden człowiek nie jest nieznaczący. Waldemar przy niej odkrył z kolei, jak niepojętą istotą jest dorastająca dziewczyna, a także że każdy ma prawo do własnych wyborów i błędów. I choć tata i córka od dawna żyją w osobnych światach, czule pielęgnują wspólną przestrzeń, dbając o wzajemną relację, jak o bezcenne arcydzieło.

Demakijaż” w niedzielę o godz. 15:00 w Telewizji POLSAT CAFÉ.

Komentarze