2022-12-15

Ralph Kaminski: Nie mogę dojrzeć i zrobić się poważny

0

Piosenkarz, kompozytor, twórca tekstów, multiinstrumentalista, producent muzyczny i twórca teledysków. Na Wielkiej Gali Jubileuszowej 30-lecia Polsatu zapowiedziany, jako artysta totalny. Rafał Stanisław Kamiński w rozmowie z Alicją Resich opowiada o swojej pasji twórczej, blaskach i cieniach kariery, a także o życiu prywatnym. „W bliskim planie” w niedzielę o 15:30 w Polsat Cafe.

Oglądaj W bliskim planie online na polsatboxgo.pl.

Wieczny chłopiec
Ralph Kaminski w programie zdradza kulisy swojego zawodu. Przyznaje, że artyści, którzy wydają się niepoważni i wiecznie bujający w chmurach, muszą mieć dwa oblicza. - Tak wygląda ten biznes, że jest czas na kreację, artyzm i szaleństwo, ale przychodzi czas by pracować ciężko nad tym, jak zaprezentować to ludziom. Jak sami nie zadbamy o siebie, to nikt nie zrobi tego za nas - stwierdza. Jednak przyznaje, że trudno mu to osiągnąć. - Ja nie mogę za bardzo dojrzeć, zrobić się poważny. Dbam o to, bo jako twórcy musimy mieć w sobie trochę dziecka, spontaniczności i wariactwa. A w dzisiejszym świecie trzeba o to walczyć coraz bardziej - mówi.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Ralph Kaminski (@ralphkaminski)

Rodzina w życiu i utworach
W programie artysta opowiada też o najbliższej rodzinie, dzieciństwie, ale też o cieniach tego okresu: nieobecnym ojcu i prześladowaniu w szkole. Rozlicza się z tego w swoich utworach. - Dla sztuki najlepiej rozdzierać się emocjonalnie - stwierdza. Przyznaje jednak, że nie będzie już chciał poruszać tak trudnych tematów, jak w piosence „Tato”. Jak mówi, to najbardziej osobisty tekst w jego karierze.

W bliskim planie w niedzielę o godz. 15:30 w Telewizji POLSAT CAFÉ.