2023-05-04

Marcin Hycnar: Na studiach mogłem „otrzeć się o kreację”

0

W programie Alicji Resich opowiada o swojej karierze i życiu rodzinnym. Marcin Hycnar to artysta filmowy, teatralny i dubbingowy, a także reżyser, Jeden z najczęściej nagradzanych aktorów młodego pokolenia. Wcielił się w rolę prezydenta z przypadku w serialu „Sługa Narodu”, emitowanym w Polsacie. „W bliskim planie” w niedzielę o godz. 15:30 w Polsat Café.

Oglądaj W bliskim planie online na polsatboxgo.pl.

W doborowym towarzystwie
W serialu „Sługa Narodu” Marcinowi Hycnarowi towarzyszy aktorska śmietanka, obsada, której - jak mówi - nie powstydziłby się żaden film fabularny. Wpłynęło to na jego pracę na planie. - Przy dobrym partnerze mniej trzeba się starać, mniej dawać od siebie. Trzeba być uważnym na to, co kolega czy koleżanka proponuje - przyznaje aktor. Współpracy z tuzami polskiej sceny doświadczył już w czasach studenckich. - Może dlatego szło mi nie najgorzej, że miałem zawsze okazję, jak to mawiał pan dyrektor Englert, „otrzeć się o kreację” w towarzystwie naprawdę wybitnych aktorów. Dziesięć lat, które spędziłem na etacie w Teatrze Narodowym w Warszawie, to były niezwykłe spotkania - dodaje.

Ostrożny socjofob
Aktor przyznaje, że jego kontakty towarzyskie utrudnia ostrożne podejście do poznawania ludzi. - Moją immanentną cechą jest, że w nowym towarzystwie potrzebuję więcej czasu, żeby zaufać, żeby się otworzyć. Kiedy wspominam moje studia na wydziale aktorskim, kiedy przyjechałem do Warszawy, miasta gdzie nie znałem nikogo, to te pierwsze sześć miesięcy, to było siedzenie pod ścianą i oglądanie co tutaj w tym domu wariatów, jakim jest szkoła teatralna, się dzieje - wspomina ze śmiechem.

Hycnar kontra... Zełenski
O pracy i prywatnym życiu Marcina Hycnara w programie mówią wybitni aktorzy Wojciech Malajkat, Jan Englert, a także jego brat, również aktor, Jędrzej Hycnar. Z Alicją Resich gość rozmawia też o kulisach powstawania ukraińskiej i polskiej wersji serialu „Sługa Narodu” i porównuje kreacje, swoją i Wołodymyra Zełenskiego w tej produkcji, a także o mistrzach, których wziął sobie za wzór w karierze.

W bliskim planie w niedzielę o godz. 15:30 w Telewizji POLSAT CAFÉ.